Однофазний стабілізатор напруги релейного типу Фантом VN-720 клас "Стандарт" призначений для живлення газових котлів, холодильників, аудіо-відео техніки та іншої побутової апаратури. Модель з мікропроцесорним керуванням, настінним виконанням, з діапазоном стабілізації 134-260 В, 12 ступенями регулювання та точністю вимірювання +/- 5%. Цей нормалізатор із захистом від перепадів напруги, максимальним відхиленням від номінальної напруги 10 В та максимальним перевищенням номінальної потужності протягом 2 хв при Uвх більше 160В - 20%. Діапазон робочих температур приладу становить -5...40°С.
Замовнику, який звернувся до нашої майстерні, потрібно, щоб було виконано ремонт нормалізатора напруги, у роботі якого виникли проблеми. А саме, з прогріванням, через 20 хвилин роботи він відключається та блимає аварійний індикатор. Від замовника дізналися, що з початку експлуатації стабілізатор напруги виходить з ладу вдруге, тому раніше його відновлювали. При цьому, пропрацювавши деякий час, знову виявилася несправність, але іншого характеру. Оскільки ми точно знаємо, як виконувати ремонт, якщо нормалізатор відключається на захист через кілька хвилин роботи, то взялися за його відновлення.
На перших двох світлинах видно, що в цілому стан пристрою непоганий, при цьому зовнішній вигляд псує відірвана наклейка, яка з часом нагадує брудну пляму. Насамперед нормалізатор розібрали та провели поглиблену діагностику. Вона показала, що ремонт нормалізатора напруги є максимально актуальним, оскільки з ладу вийшов модуль стабілізації. Також встановлено, що модуль можна відновити на компонентному рівні.
Для відновлення модуля стабілізації, що вийшов з ладу, довелося перепаяти багато різних несправних радіодеталей. Це – діоди, резистори, а також кілька штук конденсаторів. Після ремонту нормалізатора напруги його робота протестована безпосередньо в умовах сервісної майстерні (стабілізатор прогнаний ЛАТРом від 150 до 250 В). На цей ремонт із позитивним результатом замовнику видано гарантію.
Ремонт модуля стабілізації з заміною на ньому несправних радіодеталей коштував замовнику 600 грн.
На те, що цей стабілізатор напруги не працював (з прогріванням, через 20 хвилин роботи вимикався та блимав аварійний індикатор) є пояснення. Це викликано тим, що з ладу вийшов модуль стабілізації, для відновлення якого довелося перепаяти багато різних компонентів. Причиною виникнення такої несправності могло стати постійне перенавантаження пристрою.
Враховуючи той факт, що цей нормалізатор після другого ремонту, рекомендовано експлуатувати його в помірному режимі. Не перевантажувати! Навантаження повинне становити не більше 2500 Вт! Замовнику повідомили про те, що цього разу модуль стабілізації, що вийшов з ладу, вдалося відновити на компонентному рівні, що позитивно відобразилося на кінцевій ціні ремонту.
Коментувати