Повноформатний АВ ресивер формату 7.2 Маранц SR5010 може працювати з форматом тривимірного звуку Dolby Atmos у 5.1.2-канальній конфігурації та наділений підтримкою роздільної здатності Ultra HD (4K, 60 Гц, 4:4:4 Pure Color). Він підтримує нові формати об'ємного звучання. Бездротові можливості пристрою представлені Wi-Fi та Bluetooth. На задній стінці ресивера розташований широкий спектр портів та роз'ємів, серед яких входи: 7 HDMI (2.0a), цифрові входи (по 2 коаксіальних та оптичних), 7.1-канальний RCA, LAN та інші. З виходів можна виділити 2 HDMI, 7.2-канальний RCA, вихід для зони 2 (RCA). Цей АВ ресивер із частотним діапазоном 20 - 20000 Гц, коефіцієнтом нелінійних спотворень 0,08% та співвідношенням сигнал/шум 100 дБ.
Цей ресивер доставлений до нашої майстерні із заявленою несправністю - відсутня індикація живлення та немає інформації на дисплеї. Від замовника дізналися, що перед тим, як сталася несправність, він помітив, що іскрило в розетці подовжувача, при цьому він не надав цьому значення, продовжуючи використовувати пристрій. Тепер потрібен ремонт для АВ ресивера, тому нічого самостійно не роблячи він звернувся за допомогою до фахівців. У сервісному центрі ресивер також не ввімкнувся, індикація на дисплеї була відсутня.
Перше враження від зовнішнього стану цього АВ ресивера гарне. У нього чистий, акуратний корпус чорного кольору, на якому не видно будь-яких механічних дефектів, у вигляді подряпин, сколів або потертостей (див. світлини №1 та 2). Те, що потрібен ремонт для АВ ресивера сумнівів не викликає, при цьому необхідно точно визначити, чим могла бути спровокована поява такої несправності. З цією метою передбачена діагностика. Після того, як ресивер розібрали, з'ясували, що у ньому використовуються плата MAIN 7020-07808-020-0S із мікросхемою ADV7850 KBCZ-5, плата 702-07802-000-0S. У ході діагностики встановили, що проблема виникла в роботі блоку живлення, на якому погоріло багато радіодеталей. Оскільки блок живлення можливо відновити на компонентному рівні, його заміна потрібною не буде.
Щоб результативно відновити працездатність блоку живлення, майстри перепаяли на ньому багато несправних деталей. До них входять - діоди, резистори, електролітичні конденсатори різного номіналу, мікросхеми (видно на світлині №4). Це дозволило усунути заявлену користувачем несправність, оскільки після ремонту для АВ ресивера він вмикається, інформація на дисплеї з'явилася, про що свідчить остання світлина.
За ремонт блоку живлення з заміною на ньому багатьох несправних деталей замовнику довелося заплатити 2500 грн.
Виникнення вищеописаної несправності викликане тим, що в АВ ресивері з ладу вийшов блок живлення, на якому погоріло багато радіодеталей, які довелося перепаяти. Цілком можливо, це пов'язано з тим, що іскрило в розетці подовжувача, який використовувався разом з ресивером. При цьому користувач нехтував цим замість того, щоб вжити необхідних заходів, забезпечивши в розетці хороший контакт.
Щоб надалі АВ ресивер знову не вийшов з ладу та не був потрібний його ремонт, який може виявитися значно складнішим та дорожчим, рекомендовано використовувати якісний, повністю справний подовжувач. Слідкувати за тим, щоб у розетці був хороший контакт!
Коментувати