Стандартний дротовий IP-телефон Грандстрім GXP1620 (Grandstream) для малого бізнесу з наявністю LCD дисплея з підсвіткою (132x48 мм), спікерфону та функції переадресації/конференції. Ця оргтехніка китайської збірки з двома лініями, трьома програмованими XML контекстозалежними клавішами, HD-аудіо та підтримкою режиму конференції до 3-х учасників. До функцій телефонії можна віднести: автоматичний дзвінок, автовідповідач, телефонну книгу (XML, LDAP), що завантажується, очікування дзвінка та утримання дзвінка. Телефон має велику телефонну книгу до 500 контактів, а також історію дзвінків до 200 записів.
Цей несправний IP-телефон у рідній коробці надіслали до нашого сервісного центру з компанії «АсконаАгро» (місто Київ). Заявлена несправність – перестав працювати, екран темний. Оскільки ми виконуємо ремонт оргтехніки Grandstream, незалежно від моделі, року випуску чи складності поломки, вона прийнята у роботу. У сервісному центрі телефон також не ввімкнувся. Зв'язавшись телефоном із замовником дізналися, що ця оргтехніка інтенсивно використовується в робочих цілях.
На перших двох світлинах видно, що зовнішній стан цього телефону добрий, на корпусі немає подряпин та потертостей, всі кнопки добре читальні. Щоб ремонт оргтехніки Grandstream був результативним, необхідно точно визначити, чим викликана поява несправності. З цією метою передбачена діагностика. Телефон повністю розібрали та дізналися, що в ньому використовується мікросхема Zentel A3V56840GTP. Виконана діагностика прояснила ситуацію, оскільки точно з'ясували, що з ладу вийшли модуль живлення та модуль управління. Виходячи з цього, ремонт має бути спрямований на їх відновлення.
Щоб відремонтувати, модулі живлення та управління, що вийшли з ладу, довелося перепаяти на них різні несправні деталі. Це – резистори, діоди, конденсатори (див. світлини №3 та 4). Це дозволило частково розв'язувати проблему, оскільки після увімкнення телефон «висів» на заставці. Цю несправність також усунули, налаштувавши роботу телефону (замінено прошивку). Після описаного ремонту оргтехніки Grandstream заявлена несправність повністю усунена, на останній світлині видно, що IP-телефон вмикається, екран світиться блакитним кольором. Це був ремонт із видачею гарантії, після якого ця оргтехніка запакована в ту саму коробку та відправлена замовнику.
Ремонт з відновлення модулів живлення та управління з заміною на них несправних радіодеталей, налаштування роботи обійшлися замовнику 350 грн.
У цьому випадку несправність в IP-телефоні (він перестав працювати, екран був чорного кольору) виникла через те, що з ладу вийшли модуль живлення та управління, на яких довелося перепаювати різні деталі. Крім того, в оргтехніці злітала прошивка. Це питання також вирішили. Ці фактори негативно позначилися на роботі пристрою, а відповідно єдиним правильним рішенням був його ремонт, який виконаний на високому професійному рівні.
Замовника з міста Києва запевнили в тому, що за подальшої правильної, хоч і досить інтенсивної експлуатації професійно відремонтована оргтехніка Grandstream зможе протягом ще тривалого часу працювати безперебійно. Рекомендовано по можливості поводитися з телефоном дбайливо та акуратно.
Коментувати