Рідкокристалічний телевізор ЛДЖ 32LB530U має 32-дюймову матрицю з роздільною здатністю 1366x768 пікселів та LED підсвіткою. Модель працює під керуванням потужного процесора Triple XD, завдяки якому користувач може насолодитися досконалістю кольору, контрасту та чіткості під час перегляду. Телевізор із підтримкою форматів: відео DivX HD, зображення JPEG, аудіо AC3 (Dolby Digital), EAC3, HAAC, AAC, MPEG, MP3, PCM. Виробник наділив цю модель хорошим набором портів та роз'ємів, таких як, 2 HDMI 1.4, USB 2.0, компонентний вхід (Y, Pb, Pr + Audio), композитний вхід (CVBS + Audio), цифровий оптичний аудіовихід, SCART, RF вхід, CI Slot. Користувач, під'єднавши до USB порту USB або зовнішній жорсткий диск, зможе переглядати їх вміст на екрані телевізора, причому з гарною якістю звуку, за який відповідають два динаміки, загальною потужністю 20 Ватт.
Користувач цього телевізора звернувся до нашої майстерні за допомогою, оскільки у його роботі виникли проблеми. А саме, при вмиканні повністю темний екран, зображення взагалі не видно, звук при цьому є. Імовірно, таке відбувається, коли проблеми виникають з підсвіткою, при цьому має бути проведена діагностика неробочої підсвітки телевізора, тільки тоді можна буде про це стверджувати. На прийманні клієнт розповів, що телевізор придбано приблизно 4 роки тому, його встановили в спальні на спеціальній тумбі та не виконуючи ніяких налаштувань дивляться без проблем, оскільки все влаштовує. Разом із телевізором він приніс підставку.
У сервісному центрі телевізор увімкнувся, при цьому був повністю темний екран, потім узагалі пішов у черговий режим. Щоб стала можливою діагностика неробочої підсвітки телевізора, його повністю розібрали. Це дозволило дізнатися, що в цій моделі використовуються такі компоненти, як матриця LC320DXE(SG)(R1), материнська плата NC4_L_1U245, тюнер EBL61240503, шлейф EAD62296502. Підсвітка налічує три планки, на якій по 7 світлодіодів. У ході виконання діагностики (майстер протестував усі наявні світлодіоди) стало зрозуміло, що проблема у планці підсвітки, на якій згорів один світлодіод (видно на світлині №2).
З такою несправністю на стрічці підсвітки перепаяно один світлодіод 3528*3В (добре видно на світлині №3, а на світлині №4 світлодіод вже з одягненим ковпачком та світиться). Крім того, у блоці живлення перепаяли компоненти, завдяки чому зменшили струм світлодіодів підсвітки на 20 відсотків (див. світлину №5). Це дозволить продовжити термін служби всіх інших світлодіодів. В результаті зображення на екрані з'явилося, воно хорошої якості, у чому можна переконатися по першій світлині. Завдяки правильно виконаній діагностиці неробочої підсвітки телевізора та подальшому ремонту заявлена несправність усунена максимально результативно.
За заміну одного світлодіода на стрічці підсвітки, зниження струму підсвітки на 20% замовник заплатив 1200 грн. За погодженими умовами оплата за діагностику не входить у загальну суму, оскільки було виконано ремонт.
Як з'ясувалося, проблема, через яку при вмиканні телевізора на екрані повністю не було зображення пов'язана з тим, що на одній із планок підсвітки перегорів світлодіод. У цій ситуації не було потреби змінювати цілу стрічку підсвітки, оскільки було виконано заміну одного світлодіода. Мало того, щоб продовжити термін служби всіх світлодіодів, що залишилися, майстер, який виконував ремонт, зменшив струм підсвітки на 20%. Це гарантія того, що ще протягом досить тривалого часу підсвітка працюватиме якісно, без будь-яких збоїв. Як показує багаторічний досвід роботи, причиною виникнення такої проблеми, як у цьому випадку, в більшості випадків є перегляд телевізора з налаштуваннями, які виставлені на максимальні рівні. Мало хто з користувачів приділяє увагу налаштуванням зображення, зробленим ще на виробництві та знижує їх, захищаючи цим світлодіоди від швидкого згоряння.
Щоб надалі не було приводу для діагностики та ремонту, пов'язаного з виходом з ладу підсвітки, користувачеві цього телевізора рекомендовано самостійно зайти в налаштування зображення та перевірити їх рівні. У випадку, якщо вони на максимальних рівнях, обов'язково трохи їх знизити, особливу увагу приділивши яскравості та підсвітці. Він запевнений у тому, що це ніяк не вплине на якість зображення, яке залишатиметься яскравим та насиченим. При цьому такі дії позитивно вплинуть на роботу підсвітки та телевізора загалом.
Коментувати