32-дюймовий РК телевізор Тошиба 32E2533DG з LED підсвічуванням, роздільною здатністю 1366x768 пікселів, яскравістю 300 кд/м², динамічною контрастністю 12500, природною частотою оновлення (native) 50 Гц та кутами огляду 178 градусів. Модель польської збірки має цифровий тюнер з діапазонами DVB-C та DVB-T. Телевізор підтримує формати JPEG, BMP, аудіо MP3, AAC, LPCM, ADPCM, WAV та відео DA, MPG, MPEG, M2TS, VOB, MP4, MKV, AVI, XviD, MJPEG, M4V, 3GP, FLV. Безперечною перевагою моделі є широкий вибір портів та роз'ємів, до яких входять 2 HDMI, USB, SCART, CI (PCMCIA) слот, композитний вхід, компонентний вхід (Y/Pb/Pr), вхід для ПК, цифровий аудіовихід та вихід для навушників. До додаткових можливостей можна віднести цифрове шумозаглушення, наявність телетексту, можливість паузи під час перегляду та інше.
Цей телевізор надійшов зі скаргою на те, що перестав працювати (не реагує на пульт дистанційного керування та на кнопки), не світиться навіть індикатор. Ми виконуємо ремонт РК телевізорів Тошиба, незалежно від моделі, року випуску чи складності несправності, тому взялися до його відновлення. Також замовник повідомив, що дивилися зображення в режимі 4:3, яке розтягується по горизонталі та трохи по вертикалі, так що обличчя у всіх трохи плескаті. Тому попросив, щоб після ремонту РК телевізорів Тошиба переключити на весь екран, тобто, щоб канали відображалися зі співвідношенням сторін 16:9. Також від нього дізналися, що при виборі телевізора враховувався той факт, що він буде встановлений у меблях, щоб усе виглядало одним монолітом. При цьому на практиці виявилося, що телевізор міститься в ніші максимально щільно. Це наводить його на думку, що несправність міг спровокувати перегрів, оскільки циркуляції повітря практично немає.
Загальний стан пристрою непоганий, на корпусі, рамці та матриці відсутні подряпини, потертості чи інші дефекти. Перш ніж виконувати ремонт РК телевізорів Тошиба необхідно точно встановити, який із модулів вийшов з ладу та спровокував виникнення несправності. Це можна дізнатися під час виконання діагностики, для чого телевізор повністю розібрали. У цій моделі використовується матриця U320DH01 DG104, при цьому проблема виникла у роботі модуля живлення, на якому несправні різні радіодеталі. Тому ремонт РК телевізорів Тошиба повинен бути спрямований на його відновлення.
Щоб повернути працездатність модуля живлення, на ньому перепаяли несправні радіодеталі, включаючи діоди, резистори, електролітичні конденсатори, одну мікросхему (див. світлини №4 та 5). Завдяки великому досвіду телемайстрів та наявності спеціального ремонтного обладнання нам вдалося відремонтувати модуль живлення на компонентному рівні, тому його заміна не знадобилася. Крім того, як і просив замовник після результативного ремонту РК телевізорів Тошиба переключили співвідношення сторін із 4:3 на 16:9 (див. світлину №5). На першій світлині видно, що телевізор вмикається, у нижньому правому куті світиться індикатор зеленим кольором.
За ремонт блоку живлення, на якому перепаяли багато різних несправних деталей, включаючи одну мікросхему, клієнт заплатив 1100 грн.
Основною причиною, через яку цей РК телевізор від популярної компанії Тошиба не працював (він не вмикався та навіть не світився індикатор) пов'язано з тим, що з ладу вийшов модуль живлення. Найшвидше це сталося через надмірне перегрівання різних компонентів у блоці живлення, вихід з ладу яких прискорений високими температурами. Такі ж припущення розповів замовник на прийманні, оскільки телевізор використовувався в тісній ніші, де не було циркуляції повітря.
Замовника повідомили про те, що після правильно виконаного ремонту РК телевізорів Тошиба він повністю у справному стані. При видачі показали, де в меню можна перемикати співвідношення сторін з 4:3 на 16:9 або виставляти режим автоформат. Щоб уникнути подальших подібних проблем, рекомендовано експлуатувати телевізор якось інакше, наприклад, повісити його на стіну, скориставшись кріпленням VESA 200 x 200 або встановити його на столі, або купити під нього тумбу. Якщо цього не зробити, він знову буде перегріватися та не факт, що наступного разу не буде потрібно заміна модуля, що вийшов з ладу, а це гарантовано позначиться на кінцевій вартості ремонту РК телевізорів Тошиба.
Коментувати