Немає підсвітки, не видно силуети в ChangHong LED40C1600DS, ремонт підсвітки у ЛЕД телевізорі.

Замовлення №: 
90744
✓ Пристрій, виробник, модель: 

40-дюймовий (102 cm) телевізор ЧангХонг LED40C1600DS, зібраний у Чеській республіці, наділений ЛЕД підсвіткою, роздільною здатністю 1920x1080 пікселів та співвідношенням сторін 16:9. У телевізорі використовується аудіосистема із двох колонок, загальною потужністю 16 Вт. Модель з гарним набором портів та роз'ємів, до яких входить 2 HDMI, USB 2.0, компонентний відео вхід (YPbPr/YCbCr) та інші.

✓ Заявлена несправність замовником: 

Телевізор, що поступив у сервісний центр, із заявленою несправністю - немає підсвітки екрану, силуети не видно. Імовірно, буде потрібно ремонт підсвітки в ЛЕД телевізорі, що має бути підтверджено діагностикою.

✓ Діагностика сервісним центром: 

Коли увімкнули телевізор, з'ясували, що ЛЕД підсвітки дійсно немає, при цьому силуети зображення є. Після того як його розібрали, стало зрозуміло, що в даній моделі використовується трансформатор CH085T-F2, а сама підсвітка складається з чотирьох лінійок підсвітки IC-C-HWAI40D284L, на кожній з якої розташовано по 11 світлодіодів (див. світлину №2). Протестувавши всі без винятку світлодіоди (видно на світлині №4) з'ясувалося, що ремонт підсвітки в ЛЕД телевізорі неминучий, оскільки з ладу вийшов ліхтар матриці, на двох планках перегоріли 5 штук світлодіодів (видно на світлині №3).

✓ Ремонт сервісним центром: 

З такою несправністю виконано ремонт ліхтаря матриці, перепаяні LED на планках підсвітки у кількості 5 штук, зроблено обмеження струму на платі (див. світлину №5). Після такого ремонту підсвітки в ЛЕД телевізорі зображення відмінної якості, підсвітка рівномірна по всьому периметру екрану. На цей ремонт із позитивним результатом замовнику видали гарантію.

✓ Загальна вартість ремонту: 

Вартість ремонту ліхтаря матриці, перепаювання LED на планках підсвітки, обмеження струму на платі становить 1500 грн.

✓ Причини несправності: 

В цьому випадку для ремонту підсвітки в ЛЕД телевізорі були всі підстави, оскільки в ньому перегоріло 5 світлодіодів на кількох планках (стрінгах). Крім цього, надто високими були струми живлення світлодіодів, що також негативно вплинуло на якість підсвічування, як результат, дивитися телевізор у такому стані було неможливо та знадобився ремонт.

✓ Рекомендації сервісного центру: 

З огляду на багаторічний досвід телемайстрів, які виконують ремонти, пов'язані з виходом з ладу ЛЕД підсвітки, світлодіоди на планках можуть перегоряти з кількох причин, причому у різній кількості. У цьому випадку перегоріло 5 світлодіодів, при тому, що навіть одного вистачить для того, щоб зображення стало поганої якості. Щоб не допустити подібної проблеми надалі та зберегти світлодіоди у справному стані, замовнику рекомендовано не дивитися телевізор на максимальній яскравості, а зменшити її в налаштуваннях.

ремонт підсвітки телевізора ChangHong LED40C1600DS
ремонт підсвітки телевізора ChangHong LED40C1600DS
ремонт підсвітки телевізора ChangHong LED40C1600DS
ремонт підсвітки телевізора ChangHong LED40C1600DS
ремонт підсвітки телевізора ChangHong LED40C1600DS

Коментувати