Немає підсвітки, не видно картинки в Samsung UE39EH5003, ремонт несправної підсвітки телевізора.

Замовлення №: 
90890
✓ Пристрій, виробник, модель: 

39-дюймовий телевізор Самсунг UE39EH5003W, зібраний у 2012 році, з LED підсвіткою, FullHD роздільною здатністю 1920x1080 пікселів, частотою оновлення 100 Гц Clear Motion Rate та наявністю кардридера. Кут перегляду складає 178 градусів. Модель з двома вбудованими динаміками по 10 Вт кожен з використанням технології об'ємного звучання Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, SRS TheaterSound, за рахунок чого досягається відмінна якість звуку. З портів та роз'ємів, якими наділена модель, можна виділити 2 HDMI, USB, SCART, цифровий (оптичний).

✓ Заявлена несправність замовником: 

У телевізорі, що надійшов у сервісний центр, немає підсвітки, силуети зображення ледве проглядаються при наведенні на екран яскравого променя світла. З цієї причини потрібний ремонт несправної підсвітки телевізора, оскільки все вказує на те, що проблема саме в ній. Від замовника дізналися, що телевізор придбано близько 8 років тому, і весь цей час він добре працював, попри інтенсивне використання. Він попросив, щоб ремонт був виконаний якнайшвидше, оскільки звикли, що він завжди в роботі.

✓ Діагностика сервісним центром: 

Перш ніж виконувати ремонт несправної підсвітки телевізора, необхідно було точно переконатися, що проблема виникла в її роботі. Після розбирання телевізора з'ясували, що в ньому використовується матриця DE390BGM-C1, а сама підсвітка складається з 5 лінійок (планок), кожна з яких розділена на дві окремі планки, з'єднані роз'ємом та налічують загалом 60 світлодіодів (див. світлини №2 та 3). У ході проведеної діагностики з'ясували, що проблема у підсвітці матриці, а протестувавши всі без винятку світлодіоди дізналися, що два з них перегоріли, що спровокувало виникнення такої несправності. Крім того, з ладу вийшов блок живлення підсвітки.

✓ Ремонт сервісним центром: 

З такою несправністю ремонт полягав у відновленні підсвітки матриці, для чого на двох планках перепаяли по одному світлодіоду (див. світлину №4), зробили заниження струмів живлення світлодіодів підсвітки. Також виконано ремонт блоку живлення підсвітки, що вийшов з ладу, для чого довелося перепаяти різні радіодеталі, включаючи резистори, діоди та конденсатори (видно на останній світлині). Після такого ремонту несправної підсвітки телевізора, вона з'явилася, причому з максимальною рівномірністю по всьому периметру екрана (див. світлини №1 та 3). Поряд із цим телемайстер перевірив усі налаштування зображення, виставивши їх на оптимальний рівень. На цей ремонт із позитивним результатом клієнту видано гарантію.

✓ Загальна вартість ремонту: 

За заміну 2 світлодіодів, заниження струмів живлення світлодіодів підсвітки + ремонт живлення підсвітки клієнт заплатив 1400 грн.

✓ Причини несправності: 

Основною причиною виникнення такої несправності стало те, що на двох планках підсвітки перегоріло по одному світлодіоду, як наслідок з ладу вийшло вся підсвітка. Крім того, проблема виникла в блоці живлення підсвітки, що також негативно вплинуло на роботу телевізора, який, зі слів користувача, інтенсивно експлуатується протягом 9 років.

✓ Рекомендації сервісного центру: 

Після того, як телемайстри результативно усунули несправність та підсвітка з'явилася, замовнику рекомендовано не так інтенсивно експлуатувати телевізор, з урахуванням того, що йому 9 років та він уже виходив із ладу. Також не змінювати виконані в сервісному центрі налаштування зображення. Він запевнений у тому, що це ніяк не вплине на його якість, при цьому позитивно вплине на роботу світлодіодів, яким властиво перегоряти.

ремонт підсвітки телевізора Samsung UE39EH5003W
ремонт підсвітки телевізора Samsung UE39EH5003W
ремонт підсвітки телевізора Samsung UE39EH5003W
ремонт підсвітки телевізора Samsung UE39EH5003W
ремонт підсвітки телевізора Samsung UE39EH5003W

Коментувати