Тошиба 32S2855EC – це бюджетний HD телевізор для перегляду цифрового телебачення у стандартах DVB-T2 та DVB-C, що увійшов до лінійки 2018 року. Модель з 32-дюймовим LCD екраном, ЛЕД підсвіткою та роздільною здатністю 1366x768 пікселів. Телевізор з яскравістю 180 кд/м2, контрастністю 1200:1, частотою оновлення 60 Герц та часом відгуку 10 мілісекунд. Мультимедійні можливості телевізора представлені одним CI слотом та інтегрованим медіаплеєром. Два вбудовані динаміки по 6 Вт кожен + технологія об'ємного звучання відповідають за якісний об'ємний звук. У телевізора 2 роз'єми HDMI також є USB, композитний вхід, VGA та вихід на навушники. Додатково модель наділена функцією – таймер сну. Цей телевізор чудово підходить для використання в дитячій кімнаті, спальні або на дачі. У комплекті передбачено стандартний пульт дистанційного керування.
До нас надійшов телевізор, у якого при включенні немає підсвітки екрана, зображення повністю відсутнє, темний екран, при цьому звук є та він хорошої якості. Поява такого дефекту сигналізує про те, що найшвидше буде потрібно ремонт ЛЕД підсвітки телевізорів, однак стверджувати про це на 100% можна буде лише після проведеної діагностики. Зі слів замовника телевізор практично новий, його придбали приблизно півтора року тому та він використовувався з тими налаштуваннями, які були встановлені на заводі. Також від нього дізналися, що експлуатується телевізор практично цілий день, його вимикають лише тоді, коли всі йдуть з дому. Оскільки ми знаємо, як правильно виконується ремонт ЛЕД підсвітки телевізорів (якщо «діагноз» підтвердиться), то прийняли його в роботу.
Зовні телевізор виглядає дуже добре, що підтверджується першою світлиною. Після того, як його розібрали, з'ясували, що підсвітка цього телевізора складається з двох планок (стрінг) ЛЕД підсвітки E465853 4708-K320WD-A2113N01, на кожній з яких по 6 світлодіодів (добре видно на другій світлині). Щоб визначити, які світлодіоди перегоріли та як згодом виконувати ремонт ЛЕД підсвітки телевізорів, їх усіх протестували. Це дозволило дізнатися, що перегорів один світлодіод, з ладу вийшов ліхтар матриці. Подальша поглиблена діагностика показала, що проблема також у блоці живлення та материнській платі. Такі «симптоми» вказують на те, що для ремонту ЛЕД підсвітки телевізорів є всі підстави. Мало того, як показує практика, він буде непростим.
З такою несправністю ремонт ЛЕД підсвітки телевізорів полягав у перепаюванні світлодіода, що вийшов з ладу (див. світлину №3). Також виконано ремонт несправного блоку живлення, на якому довелося перепаювати деякі деталі, до яких входять резистор, діоди та кілька конденсаторів різним номіналом. На материнській платі перепаяно одну мікросхему (видно на світлині №4). Після вищеописаного ремонту ЛЕД підсвітки телевізорів, виконано обмеження струму живлення підсвітки. В результаті підсвітка повністю у справному стані (світлина №5), зображення на екрані телевізора з'явилося, воно відмінної якості. Телемайстри перевірили всі налаштування зображення та виставили їх найоптимальніший рівень. На цей результативний ремонт ЛЕД підсвітки телевізорів замовнику видано гарантію.
Ремонт ліхтаря матриці, блока живлення, перепаювання несправних деталей та світлодіода + обмеження струму та налаштування коштувало 1300 грн.
Головною причиною, через яку не вдалося уникнути складного ремонту ЛЕД підсвітки телевізорів стало те, що одночасно з ладу вийшло кілька модулів - ліхтар матриці (потрібно було перепаювання одного світлодіода) та блок живлення. На материнській платі знадобилася заміна мікросхеми. Всі ці фактори негативно позначилися на роботі телевізора, на екрані якого замість зображення було темне тло. Це може бути викликано різними факторами - різким перепадом напруги мережі, занадто інтенсивною експлуатацією, використанням телевізора на максимальній яскравості.
Після проведеного результативного ремонту ЛЕД підсвітки телевізорів замовнику рекомендовано переглядати його в більш помірному режимі, час від часу вимикаючи. Виконані в сервісному центрі налаштування зображення не змінювати! Якщо не виконувати ці прості правила, телевізор може знову вийти з ладу. Якщо таке станеться, негайно звертатись до фахівців, які точно знають, як розв'язати проблему.
Коментувати