ЛГ 43UK6470PLC (LG) – це порівняно недорогий РК 4К телевізор з роздільною здатністю 3840x2160 пікселів та LED підсвіткою. У моделі, що зібрана в Кореї та увійшла до лінійки 2019 року, реалізовано технологію штучного інтелекту LG TninQ. Телевізор з широкими кутами огляду та підтримкою HDR технології на апаратному рівні. Він працює на платформі LG Smart TV під керуванням ОС WebOS, яка доповнена можливостями інтегрованого медіаплеєра, таких функцій, як Time Shift та масштабування зображення, аж до 4К. У телевізора 3 роз'єми HDMI, 2 USB, є вихід на навушники.
Замовник звернувся до нашого сервісного центру з проханням, щоб була виконана діагностика телевізора після пошкодження екрана, оскільки за її результатом хоче з'ясувати, чи можливий ремонт матриці або все ж таки допоможе лише заміна. Від нього дізналися, що через необережність по боку телевізора був удар, внаслідок чого на екрані з'явилося пошкодження у вигляді горизонтальної смуги, через яку неможливий перегляд.
На перших двох світлинах добре видно, що на екрані з'явилася смуга, шириною приблизно 10 см вздовж усієї верхньої рамки та на ній взагалі не відображається зображення. Цю частину екрана відокремлюють дві тонкі горизонтальні смуги червоного кольору. У правому верхньому кутку, в місці удару, з'явилася невелика чорна пляма. Після того, як телевізор розібрали (див. світлину №3) з'ясували, що в ньому використовується матриця HC430DGG-SLTL7-A111, блок живлення PCB:EAX67209001(1.5) з трансформатором 17S-LM01 EBJ63030903. Виконана діагностика телевізора після пошкодження екрана показала, що після удару внутрішні складові не постраждали, з ладу вийшла лише матриця, ремонт якої не можливий, тому потрібна її заміна, на що замовник дав згоду.
Заміна нової матриці була виконана лише після того, як нам вдалося замовити та купити нову панель потрібної моделі. Телемайстри зняли пошкоджений екран, а на його місце встановили новий. Після всіх необхідних налаштувань зображення та звук у телевізорі відмінної якості (видно на світлинах №4 та 5), на пульт дистанційного керування реакція є. Такий ремонт з позитивним результатом став можливим завдяки правильно виконаній діагностиці телевізора після пошкодження екрана. На нову деталь та ремонт з її встановлення видано гарантію.
Новий екран разом із встановленням та налаштуваннями обійшовся замовнику 6500 грн, за діагностику замовник не платив.
Не акуратне поводження з екраном цього сучасного телевізора, а саме, сильний удар по бічній його частині спровокував виникнення дуже серйозного пошкодження, що виявилося у вигляді широкої смуги, на якій не було зображення та такого механічного пошкодження, як чорна пляма у верхній частині. Виконана діагностика підтвердила припущення телемайстра, що усунути ці несправності можна лише заміною матриці.
Після такого складного та дорогого ремонту замовнику рекомендовано уникати будь-яких механічних впливів на телевізор, особливо на екран, у якого тонка конструкція, через що її дуже легко пошкодити. Перш ніж експлуатувати телевізор, з екрана необхідно зняти захисну плівку. На світлинах №4 та 5 видно, що наклейка з малюнком, як правильно знімається захисна плівка, розташована в нижньому правому кутку екрана. Тут також видно, що кут плівки вже підвернуто, за нього необхідно акуратно потягнути вздовж екрана телевізора до повного зняття.
Коментувати