«Розумний» 43-дюймовий телевізор Соні KD43XE7005BR, зібраний у Малайзії у липні 2017 року. Модель із підтримкою HDR та сучасної аудіосистеми ClearAudio+. Вона має LCD екран з LED підсвіткою, широкими кутами огляду 178 градусів та високою 4К роздільною здатністю 3840x2160 пікселів. У телевізорі з підтримкою Smart TV (ОС Linux), передбачений бездротовий модуль Wi-Fi, а також управління зі смартфона (Android, iOS). Два динаміки сумарною потужністю 20 Вт + підтримка технології об'ємного звучання Dolby Digital Puls відповідають за відмінну якість звучання. У телевізора 3 роз'єми HDMI, 3 USB 2.0, 2 композитні входи, компонентний вхід, AUX, цифровий аудіо, є вихід на навушники. До додаткового функціонала можна зарахувати наявність таймера сну.
У телевізорі, що надійшов у нашу майстерню, досить сильно розбита матриця. Замовник розповів, що коли збирали речі перед переїздом на іншу квартиру, ненароком зачепили ще не упакований телевізор та він упав на тумбу. В результаті біля нижньої рамки з'явилася дірка, тріщини та багато різнокольорових смуг. Крім того, при переїзді загубили блок живлення. Замовник попросив, щоб спочатку була виконана діагностика телевізора після падіння, точно визначена складність несправності та лише потім після погодження з ним був зроблений ремонт.
Через те, що телевізор екраном униз впав на тумбу, він пошкодився досить сильно. На перших трьох світлинах видно, що лівіше за логотип Sony утворилася дірка, від якої в різні боки тріщини, найдовша з яких проходить до верхньої рамки. Більшість матриці покрита різнокольоровими смугами, як вертикальними так і горизонтальними. З правого боку екран чорного кольору, тут видно, що внизу залишилася світитися частина заставки, а зверху тонка горизонтальна світла смуга та число 098. На цих світлинах видно, щоб виконати діагностику телевізора після падіння ми під'єднали його від нашого блоку живлення та виявили, що несправна тільки матриця, решта складових у робочому стані. Про результати діагностики повідомили замовника, який дав згоду на виконання ремонту із заміни розбитої матриці.
В цьому випадку вкрай важливою була діагностика телевізора після падіння, за допомогою якої вдалося визначити, що заміні підлягає тільки розбита матриця, оскільки решта всіх компонентів, включаючи підсвітку в робочому стані. У нас великий досвід виконання таких ремонтів, тому ми в першу чергу зв'язалися з постачальниками, замовивши у них нову панель потрібної діагоналі. Після її отримання телемайстри зняли розбитий екран та на його місце встановили новий, виконавши згодом усі необхідні налаштування. На останній світлині видно, що зображення на екрані є якісним, всі функції збережені. На новий екран та ремонт із його заміни клієнту видано гарантію.
За демонтаж розбитої панелі, встановлення нової з урахуванням її вартості клієнт заплатив 7300 грн, діагностика в цю суму не входить, оскільки виконана безкоштовно.
У більшості випадків головною причиною виходу з ладу матриці сучасного телевізора є людський фактор. Цей випадок хороше тому підтвердження. По необережності, похапцем, збираючи речі для переїзду на іншу квартиру, телевізор упав екраном на тумбу. В результаті він повністю вийшов з ладу, тому що на екрані з'явилися різного роду механічні пошкодження (дірка, тріщини, кольорові смуги). Розбита матриця через свої конструктивні особливості не підлягає відновленню, тому знадобилася її заміна. Крім того, при переїзді загубили блок живлення, тож для виконання діагностики довелося використати свій блок живлення.
Замовник проінструктований про те, як надалі поводитися з відремонтованим сучасним телевізором, у якого як і раніше тонка та вразлива матриця. Він повідомлений про те, що навіть незначні механічні впливи можуть виявитися для неї згубними. Перш ніж почати експлуатувати телевізор, рекомендовано зняти захисну плівку з екрана, акуратно потягнувши за відігнуті краї. Також необхідно придбати новий блок живлення, натомість тому, який було втрачено під час переїзду.
Коментувати