Мобільний DLP проєктор Мітсубісі EX200U належить до бюджетного сегмента. Він стане чудовим вибором для оснащення класів, навчальних аудиторій та переговорних кімнат. У проєкторі використовується лампа (модель VLT-EX240LP) з яскравістю 2300 лм, статичною контрастністю 1 250:1 та терміном служби 3000 годин у звичайному режимі та 4000 годин в економічному режимі. Ця модель проєктора має DLP матрицю з реальною роздільною здатністю 1024x768 пікселів та підтримкою форматів зображення 4:3, 16:9. Мінімальна проєкційна відстань становить 1.5 метра, а максимальна – 11.6 метра. Також варто виділити можливість зворотної проєкції та ручне масштабування та фокусування. Прилад наділений такими відео роз'ємами, як VGA, 2 входи та 1 вихід, S-Video, композитний та компонентний.
До сервісного центру надійшов несправний проєктор, у роботі якого виникли проблеми. Зі слів замовника - на проєкції з'явилися світлі крапки, причому згодом їх стає ще більше, а це негативно позначається на якості зображення. З цієї причини потрібний ремонт проєктора Мітсубісі. Також від нього дізналися, що пристрій використовується досить інтенсивно в навчальних цілях, при цьому несправність виявилася вперше, тому ремонт DLP проєктора Мітсубісі ще не виконувався. З ним намагаються поводитися якомога акуратніше, тому що стало причиною того, що проєктор вийшов з ладу в нього немає. Разом із пристроєм замовник приніс лампу та пульт дистанційного керування.
На другій світлині видно, що зовнішній стан проєктора дуже добрий, його корпус білого кольору без видимих механічних пошкоджень, він чистий, без подряпин та потертостей. Коли його увімкнули в сервісному центрі, стало зрозуміло, що для ремонту проєктора Мітсубісі є всі підстави, оскільки проєкція справді не якісна, на зображенні багато світлих плям. Щоб дізнатися причину виникнення такої проблеми, потрібна поглиблена діагностика, для чого проєктор повністю розібрали. Це дозволило дізнатися, що в цій моделі використовується плата 5E.0R423.001 4H.0R423.A00, а на оптичному модулі зібралося багато пилу. У ході діагностики з'ясували, що з ладу вийшов оптичний модуль, потрібна заміна DMD чіпа матриці, що позначиться на кінцевій вартості ремонту. Результати діагностики повідомили замовника, який дав згоду на виконання необхідних відновлювальних робіт.
З такою несправністю ремонт полягав у наступному: відновлено працездатність оптичного модуля, для чого виконано заміну на матриці DMD CHIP 1076-6038 (дивитися світлину №4), зроблено юстування оптики, а також очищення від пилу, що скупчився. Цей ремонт проєктора Мітсубісі виконано з максимально позитивним результатом, оскільки світлі крапки на проєкції зникли, зображення стало якісним, про що свідчить остання світлина (роботу проєктора перевірили безпосередньо в умовах майстерні). На цей ремонт та новий ДМД чіп матриці замовнику видано гарантію.
За заміну DMD чіпа матриці у цьому DLP проєкторі, юстування елементів оптичного блоку, очищення від пилу замовник заплатив 2800 грн.
Виникнення несправності цього проєктора (на проєкції з'явилися світлі крапки, кількість яких постійно збільшувалася) пояснюється тим, що з ладу вийшов оптичний модуль. Як з'ясувалося був пропал (тривалим зображенням, що не змінюється - робочий стіл персонального комп'ютера) DMD чіпа матриці. Після його заміни несправність вдалося повністю усунути.
У ситуації, що склалася, замовнику рекомендовано наступне: якщо немає можливості вимикати проєктор, можна налаштувати екранну заставку, щоб зображення з періодичністю змінювалося. Це позитивно позначатиметься на роботі оптичного модуля, який після ремонту. Якщо знову виникнуть проблеми, негайно звертатися до фахівців сервісного центру.
Коментувати