АВ ресивер Піонер VSX-1017AV-S формату 7.1, зібраний у Малайзії, з потужністю фронтальних каналів 150 Вт, центрального каналу 150 Вт, тилових каналів 150 Вт, вхідним опором 47 кОм та відношенням сигнал/шум 92 дБ. Ресивер має регулювання балансу, регулювання тембру, еквалайзер, тонкомпенсацію. До додаткових функцій пристрою можна віднести режим Direct, Bi/Tri-amping, автоматичне калібрування об'ємного звуку, збільшення роздільної здатності відеосигналу, екранне меню, а також можливість підключення додаткових комплектів акустики. В AV ресивері застосовано цифровий тюнер на 30 станцій з режимами AM/FM. Завдяки широкому спектру портів та роз'ємів, включаючи 4 композитні входи, 4 S-Video, 3 компонентні, 2 HDMI, 2 коаксіальні, 3 оптичні, 7.1CH, а також 6 лінійних, вхід для iPod, до ресивера можна підключати різні додаткові пристрої.
Замовнику, який звернувся до нашої майстерні, потрібно, щоб ми виконали ремонт АВ ресивера Піонер, у роботі якого виникли проблеми. А саме, при вмиканні тихий звук та шум на всіх каналах, це чутно починаючи від 30 дБ та вище. Разом із ресивером він приніс пульт дистанційного керування. Коли пристрій увімкнули в сервісному центрі, стало зрозуміло, що на великій гучності з'явилося шипіння та хрип без сигналу на всіх входах та каналах. Така несправність говорить про те, що без ремонту не обійтися, при цьому наскільки він буде складним можна буде судити лише після діагностики.
Перше враження від АВ ресивера дуже добре, його корпус сріблястого кольору акуратний та без пошкоджень (див. світлину №1). Його розібрали, що необхідно для проведення діагностики та подальшого ремонту АВ ресивера Піонер та з'ясували, що в ньому використовуються такі компоненти, як плати AWX9062, CMKM-G3X, тюнер AXX7248-A TFCF1E125A 7708M62G, чіп Hynix 600. Проведена поглиблена діагностика показала, що проблема досить складна, оскільки з ладу вийшов модуль DSP, відповідно ремонт АВ ресивера Піонер повинен бути спрямований на його відновлення.
Через таку несправність на платі DSP були перепаяні різні SMD компоненти, включаючи діод, резистор, конденсатори. Виконано пропаювання плати DSP та її роз'ємів на паяльній станції, із застосуванням нижнього підігріву. Після такого результативного ремонту цього АВ ресивера від популярної компанії Піонер гучність у всіх каналах нормальна, шуму немає.
За ремонт модуля DSP із заміною різних радіодеталей, його пропаювання та роз'ємів на паяльній станції сплачено 1700 грн.
У цьому випадку несправність виявилася через те, що з ладу вийшов модуль DSP, тобто цифровий процесор обробки сигналів - спеціалізований мікропроцесор, який призначений для обробки оцифрованих сигналів (як правило, в режимі реального часу). Крім того, знадобилося пропаювання роз'ємів.
Коли замовник прийшов забирати відремонтований АВ ресивер, йому повідомили, що несправність виникла через несправний модуль DSP. Саме тому при включенні чулося шипіння та хрип на великій гучності. В результаті несправність вдалося усунути, шуми зникли, а гучність у всіх каналах стала нормальною. Щоб надалі не знадобився подібний ремонт, рекомендовано не включати ресивер на максимальну гучність!
Коментувати