Легендарний професійний вокальний радіомікрофон Шуре SM58 (Shure), Made in USA, Shure Brothers Inc. Модель із частотним діапазоном 50-15000 Гц, номінальним опором 300 Ом та чутливістю -54.5дБ (1.85мВ/Па), частотою бездротового передавача 169,445 Mhz. Область застосування цього радіомікрофону: лідируючий вокал, бек-вокал, гармоніка, він наділений пневматичною системою захисту від механічного впливу, вбудованим ефективним сферичним вітрозахистом, а також високою міцністю та надійністю конструкції. Завдяки кардіоїдній характеристиці спрямованості, перешкоджається проникнення поза осьовими звуками та виникнення зворотного зв'язку. Міцна конструкція мікрофона, перевірена протиударна система, яка в ньому використовується, а також наявність решітки зі сталевої сітки дозволяють використовувати його як у приміщенні, так і на вулиці.
Цей несправний мікрофон для вокалу надійшов до нашої майстерні з міста Слов'янськ Краматорського району Донецької області, оскільки ми завжди виконуємо ремонт радіомікрофонів Shure, незалежно від моделі, року випуску чи несправності. Заявлена несправність - радіомікрофон втрачає зв'язок із базою, заїдає вимикач. Телефоном замовник повідомив, що несправність почала виявлятися після того, як на репетиції його з необережності впустили. Він одразу ж звернувся до кількох майстерень у своєму місті, де пристрій розібрали, але у ремонті відмовили. Від нього також дізналися, що мікрофон використовується досить інтенсивно як для репетицій, так і для виступів. Разом з ним клієнт надіслав базу SH-200 та блок живлення.
На першій світлині видно, що загальний стан цього радіомікрофона від популярного виробника Shure непоганий, причому, попри інтенсивне використання та падіння, що призвело до виникнення несправності. Його розібрали та з'ясували, що в цій моделі використовується плата бази 34A8326G з мікросхемами NE571D, LP339M, MC33179D, плата мікрофона 34A8462F. Проведена діагностика показала, що для виконання ремонту радіомікрофонів Shure є всі підстави, оскільки з ладу вийшли плати бази та мікрофона, на платі найшвидше через падіння з'явилися мікротріщини (див. світлину №4).
Для відновлення працездатності мікрофона виконано пропаювання плати бази та мікрофона. Також відреставровано вимикач, для чого його повністю розібрали (видно на світлинах №2 та 5). Це був результативний ремонт радіомікрофонів Shure, після якого всі заявлені несправності вдалося усунути – зв'язок із базою з'явився, вимикач більше не заїдає. Відремонтований радіомікрофон, упакований у ту саму коробку відправлений замовнику.
За пропаювання плат бази та мікрофона, реставрацію вимикача на радіомікрофоні клієнт заплатив 400 грн.
Основною причиною, через яку цей професійний радіомікрофон втрачав зв'язок з базою, є неакуратна, інтенсивна експлуатація. Через падіння мікрофона під час репетиції на платі утворилися мікротріщини, тому знадобилося її пропаювання. Крім того, заїдав вимикач, який також вдалося відреставрувати.
Телефоном замовнику повідомили, що цей ремонт був результативним, оскільки радіомікрофон тримає зв'язок з базою стабільно. Щоб уникнути подібних проблем надалі, рекомендовано не допускати падіння мікрофона! Також намагатись не тиснути із зусиллям на відреставровану кнопку вмикання, інакше вона знову почне заїдати.
Коментувати