AV-ресивер Соні STR-DN1080 Black (Sony) формату 7,2, зібраний у 2019 році та наділений найпрогресивнішими характеристиками. Модель із частотним діапазоном 10 – 100000 Гц, потужністю на канал 165 Вт/6Ом/ та відношенням сигнал/шум 100 дБ. АВ ресивер підтримує Ultra HD (4K) роздільну здатність, а також 3D. Пристрій з широким набором портів та роз'ємів, має 6 HDMI входів та 2 HDMI виходи. На передній панелі також є HDMI вхід, USB порт та вихід на навушники. Ресивер з багатьма корисними функціями. Наприклад, з підтримкою прямого відтворення формату DSD, автоматичним калібруванням та ін.
Цей несправний АВ ресивер надійшов до нашої майстерні у рідній коробці, обмотаній скотчем із міста Яготин Київської області з проблемою – відключається на захист. Телефоном замовник розповів, що придбав пристрій на Амазоні, при цьому не знаючи нюансів замість 110 В увімкнув його в мережу 220 В без використання адаптера. Саме після цього виявилася несправність. Звернення до кількох сервісних центрів у рідному місті бажаного результату не принесли, оскільки скрізь у ремонті було відмовлено, посилаючись на різні причини. Ми ніколи не відмовляємо своїм клієнтам, які проживають у всіх регіонах України, виконуючи ремонт АВ ресиверів Sony на найвищому професійному рівні.
На перших двох світлинах видно, що зовнішній стан ресивера дуже добрий, він практично новий, на передній панелі наклеєна етикетка, яка добре читальна. Перш ніж виконувати ремонт АВ ресиверів Sony необхідно точно з'ясувати, що спричинило виникнення несправності. З цією метою передбачена діагностика, для чого ресивер повністю розібрали. Це дозволило дізнатися, що в ньому використовуються такі модулі як реле HFD41A, плата 1-981-673-11 MAIN PWB, процесори ADSP-21487 KSWZ-4BB. Як виявилося з ладу, вийшов модуль живлення, на якому погоріло багато деталей. При цьому його заміна не буде потрібна, оскільки його працездатність можна відновити на компонентному рівні, перепаявши деталі, що вийшли з ладу.
Щоб відновити роботу блоку живлення, на ньому довелося перепаяти багато різних несправних радіодеталей. Це – діоди, резистори, електролітичні конденсатори, а також мікросхеми. Після описаного ремонту АВ ресиверів Sony, для виконання якого була задіяна паяльна станція, несправність повністю ліквідована. На першій світлині видно, що ресивер увімкнувся. На цей ремонт із позитивним результатом видали гарантію. Відремонтований ресивер упакований у ту саму коробку та відправлений адресату.
За ремонт модуля живлення ресивера, на якому перепаяли багато різних несправних деталей, включаючи мікросхеми, клієнт заплатив 2500 грн.
Основною причиною виникнення вищеописаної несправності стало неправильне використання АВ ресивера від популярної компанії Sony, який розрахований на живлення від 110 В. Проте замовник знехтував цим фактором та підключив його до мережі 220 В. Як результат, це максимально негативно позначилося на працездатності блоку живлення, на якому погоріло багато різних деталей, включаючи конденсатори та мікросхеми. Саме з цієї причини ресивер відключався на захист.
Телефоном замовнику повідомили про те, що в цій ситуації найкращим рішенням буде придбання знижувального адаптера 220-110 В не менше 400 Вт (можна з невеликим запасом). Без наявності адаптера АВ ресивер у мережу 220 В більше ні в якому разі не вмикати! Інакше він знову вийде з ладу та не факт, що наступний ремонт виявиться ще складнішим (можливо буде потрібна заміна цілого модуля), а відповідно дорожчим.
Коментувати