Вертикальна темна смуга зверху на зображенні в Samsung UE32J5500, ремонт драйвера матриці.
32" (81 см) РК LED телевізор Самсунг UE32J5500AW, що зібраний в Угорщині в 2015 році, наділений функцією Smart TV, а також підтримкою Wi-Fi. Модель підтримує формати MP3, WMA, MPEG4, DivX, MKV, JPEG, у неї хороший набір роз'ємів, в число яких входять AV, компонентний, три HDMI, MHL, два USB, Ethernet (RJ-45), Bluetooth та Wi-Fi 802.11n.
Телевізор поступив в наш сервісний центр в оригінальному упакуванні по причині того, що на матриці з'явилася затемнена вертикальна смуга зверху на зображенні праворуч, приблизно на чверть екрану (відмінно видно на світлинах №1 та 2). З такою проблемою імовірно знадобиться ремонт драйвера матриці, на це вказують усі «симптоми».
Початковий огляд телевізора показав, що він в досить хорошому стані, раніше його не розкривати та ремонт не виконували. Коли телевізор включили, то зрозуміли, що дефект у вигляді смуги зверзу по зображенню сильно виражений, смуга набагато темніша. У даній моделі використовується панель BN68-06708G-00, однак з ладу вийшов драйвер, а також інші елементи матриці. Проведена діагностика підтвердила припущення майстра, що необхідний ремонт драйвера матриці, інші її елементи відновленню не підлягають, відповідно потрібна їх заміна, що істотно вплине на кінцеву вартость ремонту.
В даному випадку для ремонту драйвера LED матриці, котрий виявився результативним, довелося використовувати спеціальне оснащення. Крім того, замінені деякі елементи матриці. Такі дії дозволили повністю вирішити проблему. Після ремонту перевірено: звук є, на пульт дистанційного керування телевізор реагує, управління з панелі теж є, зображення на екрані без дефектів, смуга зникла (відмінно видно на світлині №3). На даний ремонт видана гарантія.
Цей складний ремонт по відновленню драйвера матриці, а також заміни її елементів обійшовся 2400 грн.
Матриця в сучасному телевізорі та її драйвер, є максимально чутливою до різних механічних впливів, умов експлуатації та ін. Виникнення таких дефектів, як в даному випадку, обумовлено в першу чергу, не правильною, чи не акуратною експлуатацією користувачем, наприклад, матриця могла вийти з ладу через потрапляння під неї рідини.
В даному випадку драйвер вдалося відновити, однак інші елементи матриці довелося міняти на нові, що в підсумку вплинуло на вартість ремонту. Користувачеві надані рекомендації, як в подальшому правильно експлуатувати даний телевізор, щоб уникнути подібних проблем.
Коментувати