CD програвач Маранц CD6006 з діапазоном частот 2 Гц - 20 кГц, динамічним діапазоном 100 дБ та співвідношенням сигнал/шум 110 дБ. Ця аудіотехніка зі здатністю відтворення MP3, WMA, WAV та AAC файлів з підключених до USB роз'єму пристроїв, що запам'ятовують. Для максимально ефективного усунення вібрацій у програвачі використовуються жорсткіші опори. Для перетворення цифрових сигналів аналогові пристрій наділено високоякісним 192 кГц/24 бітним ЦАП CS4398.
Цей CD програвач надійшов із заявленою несправністю – не вмикається. Зі слів замовника, ця несправність почала проявлятися після того, як не помітили, що пристрій розрахований на 110 В та включили його у 220 В. Також від нього дізналися, що з необережності аудіотехніку впустили та вона впала. Оскільки ми ніколи не відмовляємо своїм замовникам у такій послузі, як ремонт аудіотехніки Маранц, її прийнято в роботу.
На першій світлині видно, що програвач, на перший погляд у хорошому стані, тому що на корпусі чорного кольору не помітні значні механічні пошкодження. Після того як його розібрали, з'ясували, що у цій моделі використовується трансформатор VLT5N039ZU. Перше, що було зроблено – проведено діагностику, яка показала, що з ладу вийшов модуль живлення, тому ремонт аудіотехніки Маранц має бути спрямований на його відновлення.
Щоб відремонтувати модуль живлення, що вийшов з ладу, довелося перепаяти на ньому несправні деталі, такі як, діоди, резистори, кілька конденсаторів. Також відновлено монтаж (були тріщини у платах), для чого довелося використати спеціальне ремонтне обладнання. Після відновлення живлення CD програвач увімкнувся, при цьому виявилася інша несправність - не виїжджав диск. Причиною цього став зламаний механізм (відмінно видно на світлині №5). Через сильний удар під час падіння цей механізм розламався на дві частини. Після реставрації зламаного приводу CD цю несправність також усунули. На першій світлині видно, що завдяки правильно виконаному ремонту аудіотехніки Маранц вона вмикається, дисковод виїжджає та заїжджає.
За ремонт модуля живлення, де перепаяли різні деталі, реставрацію зламаного приводу CD клієнт заплатив 1700 грн.
Виникнення несправностей у цій аудіотехніці пов'язане з двома факторами. Через те, що користувач не помітив, що пристрій розрахований на 110 В увімкнув його в мережу 220, що призвело до того, що з ладу вийшов модуль живлення, на якому погоріли різні компоненти. Неакуратне поводження з пристроєм (його впустили) спричинило те, що на платах утворилися тріщини, розламався на дві частини CD привід, тому не виїжджав дисковод.
Щоб надалі не знадобився подібний ремонт, майстер рекомендував замовнику, якнайшвидше купити понижувальний адаптер 220-110 В, не менше 50 Вт. Без цього адаптера до мережі 220 В не вмикати! Бережіть пристрій від різних механічних впливів, особливо падінь! Використовувати лише якісні, не пошкоджені (без подряпин) диски! Не допомагати приводу виїжджати та заїжджати! Виконуючи ці прості правила є гарантія того, що аудіотехніка порадує своєю роботою ще досить тривалий час.
Коментувати