AV-ресивер Ямаха RX-V3900 (Yamaha) формату 7.1 зібраний у Малайзії. Модель з номінальною потужністю (8 Ом) – 185 Вт/канал, частотним діапазоном 20 Гц-20 кГц та співвідношенням сигнал/шум 100 дБ. Пристрій наділений широким спектром входів, до яких входять 3 цифрових коаксіальних, 4 цифрових оптичних, 6 аналогових стереофонічних, 5 композитних, 3 компонентних, 6 S-Video, 4 HDMI. З виходів можна виділити 2 HDMI, аналоговий багатоканальний вихід та інші. Додатково ресивер має технологію CINEMA DSP 3D (22 DSP-програм).
Цей несправний ресивер, упакований у не рідну коробку, надійшов до нашої майстерні з м. Золочів Львівської області. Телефоном замовник повідомив, що ресивер самостійно вимикається та не вмикається, доки не витягнеш шнур із розетки. Коли сталася несправність, він відніс його до сервісного центру у своєму місті, там сказали, що паяли плату, при цьому проблема залишилася не вирішеною. Також від нього дізналися, що пристрій експлуатується досить інтенсивно, його часто переносять із місця на місце. Ми ніколи не відмовляємо своїм клієнтам, незалежно від регіону проживання, при цьому сказати, якою буде ціна ремонту ресивера Yamaha можна буде лише після проведеної діагностики. Разом із ресивером замовник надіслав мережевий шнур.
На першій світлині видно, що зовнішній стан приладу досить непоганий, передня панель акуратна, без подряпин та потертостей, при цьому на корпусі з'явилася вм'ятина (імовірно вдарили). У сервісному центрі ресивер теж не ввімкнувся, не було індикації на дисплеї та був відсутній навіть Standby (режим очікування). Ресивер розібрали та з'ясували, що у цій моделі використовується реле TYPEDH2TU. Виконана діагностика показала, що несправність є досить серйозною, оскільки з ладу вийшов модуль вторинного живлення, тому ціна ремонту ресивера Yamaha буде відповідною.
Для відновлення модуля вторинного живлення було перепаяно багато оригінальних деталей, включаючи діоди, резистори, кілька електролітичних конденсаторів різного номіналу. На паяльній станції виконано перепаювання двох ІМС DC-DC перетворювачів. При цьому після усунення цієї проблеми виявилася інша несправність, ресивер періодично вимикався під час роботи. Як з'ясувалося, причиною цього була несправна плата DCCNVT. При спробі ремонту в попередньому сервісі в процесі неякісного паяння було порушено монтаж плати, який довелося відновлювати, використовуючи для цього спеціальне ремонтне обладнання. Після відновлення монтажу плати ресивер вмикається та працює стабільно. На останній світлині цей AV-ресивер після складного ремонту, на екрані відображаються вибрані режими. З ціною ремонту ресивера Yamaha замовник повністю погоджується. Відремонтований прилад упакований у ту саму коробку та відправлений замовнику до міста Золочів.
За ремонт модуля вторинного живлення з заміною багатьох деталей, включаючи два ІМС DC-DC перетворювачі, а також ремонт плати DCCNVT з відновленням монтажу, клієнт заплатив 2800 грн.
Те, що цей прилад не вмикався, не було індикації на дисплеї та навіть не було Standby, пов'язане з тим, що з ладу вийшов модуль вторинного живлення. Цей модуль вдалося відновити на компонентному рівні з використанням спеціальної паяльної станції. При цьому після усунення цієї проблеми виявилася інша несправність, ресивер періодично вимикався під час роботи. Як з'ясувалося, причиною цього була несправна плата DCCNVT, на якій довелося відновлювати монтаж, він можливо був порушений при виконанні ремонту в іншій майстерні.
Телефоном користувачеві дано корисні рекомендації щодо подальшого правильного використання відремонтованого AV-ресивера від популярної та затребуваної компанії Yamaha. Намагатись використовувати пристрій стаціонарно, якщо виникає необхідність у його перенесенні, робити це максимально акуратно. Уникати ударів, падінь та інших механічних впливів (на корпусі є вм'ятина)! Оскільки цей прилад належить до технологічно складних, при виникненні навіть незначних збоїв у роботі, довіряти його ремонт фахівцям, що добре зарекомендували себе, враховуючи минулий досвід, коли при неякісній пайці було порушено монтаж плати.
Коментувати