AV-ресивер Онкіо HT-R494, зібраний у Малайзії, входить до складу домашнього кінотеатру Onkyo HT-S5805 Dolby Atmos, тобто у комплекті ще акустика 5.1.2. Ресивер має сім каналів посилення звуку потужністю по 100 Вт – п'ять для основної акустики та два для висотної. Апарат з діапазоном частот 10 Гц – 100 кГц, наділений чотирма входами HDMI та одним виходом з підтримкою 4K Ultra HD та HDCP 2.2. AV-ресивер оснащений декодерами для всіх поширених форматів навколишнього звуку, у нього є 32-бітний DSP з чотирма режимами обробки звучання, а в усіх його каналах встановлені ЦАП Burr-Brown з параметрами 24 біт/192 кГц.
До нас надійшов несправний AV-ресивер, у якого зі слів замовника при вмиканні на екрані світиться помилка NG: lcrslsrblbr. На його думку це сталося після того, як він подав 9 Вольт від крони на один з вихідних каналів. Також від нього дізналися, що це не перша несправність, раніше ремонт ресивера домашнього кінотеатру вже виконувався, але з часом він зламався знову. Клієнт також пов'язує виникнення проблем із надто інтенсивною експлуатацією.
На перших двох світлинах видно, що ресивер у досить хорошому стані, попри інтенсивність використання, його корпус чистий, акуратний, без видимих механічних пошкоджень. У сервісному центрі пристрій не ввімкнувся (на дисплеї - NG: lcrslsrblbr). Перед виконанням ремонту AV ресивера Onkyo HT-R494 домашнього кінотеатру Onkyo HT-S5805 Dolby Atmos необхідно точно встановити причину, через яку виникла несправність. Для цього буде потрібною діагностика, тому ресивер повністю розібрали. Це дозволило з'ясувати, що в ньому використовується запобіжник T4AL250V, трансформатор NPT-1520GQ. За допомогою діагностики встановили, що з ладу вийшов блок живлення, відповідно ремонт ресивера домашнього кінотеатру має бути спрямований на відновлення його працездатності.
Для відновлення модуля живлення, що вийшов з ладу, довелося перепаяти багато різних деталей, включаючи діоди, резистори, кілька конденсаторів. Після такого ремонту ресивера домашнього кінотеатру він увімкнувся, помилка на екрані зникла, при цьому виявилася інша несправність. Зокрема, немає звуку в усіх каналах. У ході поглибленої діагностики вдалося встановити, що несправність виникла у модулі ПНЧ (підсилювача низької частоти) – правий фронт. Для усунення цієї несправності було виконано заміну вихідного транзистора 2SA1695 та інших несправних деталей. На світлині №1 видно, що несправність повністю усунена, ресивер вмикається, звук з'явився та його можна відрегулювати. На цей ремонт видано гарантію.
За ремонт двох модулів – блоку живлення та модуля ПНЧ з заміною багатьох несправних деталей клієнт заплатив 2400 грн.
У цьому ресивері для домашнього кінотеатру було дві несправності - він не вмикався, при цьому на дисплеї висвічувалося - NG: lcrslsrblbr. Коли усунули цю проблему, виявилася інша - не було звуку у всіх каналах. Як стверджував безпосередньо сам користувач проблема виникла після того, як він подав 9 Вольт від крони на один із вихідних каналів. При цьому цілком можливо, що пристрій банально перевантажили або виникло коротке замикання в кабелі або колонці (необхідно самостійно перевірити!).
Виходячи з того, що цей пристрій вже не вперше ремонтується, майстер рекомендував експлуатувати його не так активно (не перевантажувати)! Якщо знехтувати цією порадою, з часом з ладу може вийти не тільки AV-ресивер, а й домашній кінотеатр!
Коментувати