7-ми канальний AV-ресивер Маранц SR5002 (Marantz) з вихідною потужністю 90 Вт на канал може працювати з такими форматами, як DTS (ES, Discrete 6.1/Matrix 6,1, Neo-6), Dolby Digital EX, Dolby Pro Logic IIx, Circle Surround II, HDCD. Він з підтримкою мультизонного підключення, технології Blu-ray, у нього є екранне меню, а в комплекті поставки передбачений пульт дистанційного керування з режимом навчання.
Замовнику потрібен ремонт ресиверів Marantz, у якого при включенні мигає лампочка. Разом з пристроєм він також приніс в сервіс центр пульт дистанційного керування. Коли ресивер від відомого виробника Marantz хотіли включити в майстерні, він не включився, однак продовжував блимати світлодіод (в глухому захисті).
Будь-якої складності ремонт ресиверів Marantz повинен починатися з діагностики, і даний випадок не виняток. Зовнішній стан пристрою хороший, корпус ресивера без будь-яких механічних пошкоджень. Після його розбирання з'ясували, що в даній моделі використовуються плати CUP11994Z-13, CUP119948, однак з ладу вийшли модуль живлення чергового режиму та модуль управління, відповідно ремонт повинен бути спрямований на їх відновлення.
З такою несправністю для ремонту ресиверів Marantz знадобилася перепайка багатьох оригінальних деталей в поламаних модулях. У блоці живлення чергового режиму перепаяли конденсатори, резистори, діоди, мікросхему. Виконали програмне скидання помилок, що дозволило повністю вирішити проблему. Цей ремонт з гарантією.
Цей ремонт, де довелося перепаяти багато різних оригінальних деталей, включаючи мікросхему, коштував 1300 грн.
Імовірно, причиною виникнення вищеописаної несправності в ресивері популярного та затребуваного виробника Marantz, міг стати різкий стрибок напруги мережі під час роботи пристрою під навантаженням. Можливо, через багаторазові перевантаження по виходах.
Надалі рекомендовано пристрій Marantz не перевантажувати, можливо має сенс придбати стабілізатор напруги, який допоможе уникнути виникнення подібних поломок та дорогого ремонту. Також користувачеві необхідно перевірити колонки і їх кабелі!
Коментувати