Інтегрований напівпровідниковий звуковий підсилювач ТАГА Harmony TA-250MiC з діапазоном відтворюваних частот 30-20000 Гц, коефіцієнтом нелінійних спотворень 2% та співвідношенням сигнал/шум 77дБ. Потужність на канал становить 40 Вт за 8 Ом, 50 Вт за 4 Ом. Пристрій на 2 канали з регулюванням НЧ та можливістю підключення додаткової акустичної системи. В даному звуковому підсилювачі використовується внутрішній блок живлення, у нього є 3 пари RCA, є вхідний аудіо роз'єм, mini-Jack 3.5 мм.
Оскільки ми виконуємо ремонт звукових підсилювачів незалежно від складності поломки, ця модель прийнята в роботу. Зі слів замовника дізналися, що після неправильного підключення спочатку зник звук, після цього підсилювач вимкнувся зовсім.
Початковий огляд показав, що звуковий підсилювач у досить хорошому стані (див. світлину №1), раніше його ще не розкривали та ремонт не виконували. Після його розбирання, що необхідно для проведення діагностики та ремонту, вдалося дізнатися, що в даній моделі використовується реле OTX-14F3 L-DC12V-2A, а також блок живлення TA-250MIC U.2-1PCB/01, у роботі якого виникли проблеми. Також з ладу вийшов модуль ПНЧ (підсилювач низької частоти). Тому ремонт звукових підсилювачів повинен бути спрямований на відновлення цих модулів.
Ми змогли відремонтувати модулі, що вийшли з ладу на компонентному рівні, для чого довелося перепаяти такі деталі, як стабілітрон 5,1 В 0,5 Вт, електролітичний конденсатор 100,0 * 50 В, транзистори в кількості 2 штук та ще декілька інших деталей (див. світлини №4 та 5). Після такого ремонту звукових підсилювачів він увімкнувся, звук з'явився. На цей ремонт замовнику видано гарантію.
Відновлення блоку живлення підсилювача та його модуля ПНЧ із перепаюванням багатьох деталей обійшлося клієнту у суму 900 грн.
Як показує практика виникнення такої несправності, що призводить до досить складного ремонту, може бути пов'язане з тим, що звуковий підсилювач перевантажили. Можливо, як стверджує сам замовник, пристрій неправильно під'єднали, внаслідок чого на блоці живлення та модулі ПНЧ погоріли різні деталі.
Щоб уникнути подібної проблеми надалі, замовнику рекомендовано правильно використовувати звуковий підсилювач, а саме, якщо підключати обидві пари колонок (А+В), то опір кожної повинен становити не менше 8 Ом.
Коментувати