20-дюймовий плоский LCD телевізор Філіпс 20PFL5122/58 (Philips), зібраний у 2007 році, наділений максимальною роздільною здатністю 640x480 пікселів, яскравістю 450 кд/м2, контрастністю 800:1. Модель з форматом екрана 4:3, часом відгуку пікселя 25 мс та кутом огляду 178°. Телевізор має такі порти та роз'єми: AV, 2 аудіо, S-Video, SCART, RGB, DVI HDCP. За якість звуку відповідають два вбудовані динаміки, по 5 Вт кожен. ТВ підтримує стандарти телебачення PAL, SECAM і NTSC.
До нас звернувся замовник з несправним, трохи застарілим телевізором, у роботі якого виникли проблеми. За його словами, спочатку телевізор погано вмикався, потім взагалі перестав, при цьому блимає режим чергування. Разом з телевізором він приніс пульт дистанційного керування. Також дізналися, що з того моменту, як придбали телевізор, використовували його на кухні. Коли сталася несправність, він звертався до кількох майстерень і консультувався, але там сказали, що модель складна в ремонті, тому відмовили. Замовник хоче, щоб діагностика телевізора Philips була виконана, після якої точно встановлено, чи можна його відремонтувати. Для нього важлива вартість ремонту, тому що телевізор вже досить старий (працює 13 років).
Ми завжди виконуємо діагностику телевізора Philips з будь-якою складністю несправності, і цей випадок не є винятком. Попри тривалу експлуатацію, телевізор у досить хорошому стані (див. світлину №1). Мало того, раніше його ще не розкривали, діагностику та ремонт не проводили. Пристрій розібрали та з'ясували, що в даній моделі використовуються такі модулі, як мультиконтролер GENESIS gm5221H-LF, блок живлення 3122 423 32196. Виконана телемайстром діагностика телевізора Philips показала, що з ладу вийшов блок живлення, на якому погоріли різні деталі, зокрема електролітичні конденсатори. Результати діагностики, а також попередню ціну ремонту повідомили замовника, на виконання якого він дав свою згоду.
На світлинах 2, 3 та 4 телевізор у розібраному вигляді, де видно модулі, де виконувався ремонт. Він полягав у відновленні вхідних ланцюгів, перепаюванні багатьох радіодеталей, до яких входять діоди, кілька резисторів і конденсаторів з різними маркуваннями. Внаслідок цього несправність повністю усунена, телевізор вмикається (видно на першій світлині). Це був досить складний ремонт, який став можливим завдяки правильно виконаній діагностиці телевізора Philips, великому досвіду телемайстрів, наявності спеціального діагностичного та ремонтного обладнання.
За ремонт вхідних ланцюгів, перепаювання багатьох деталей клієнт заплатив 700 грн, діагностика в цю ціну не входить.
Основна причина того, що застарілий телевізор від популярної компанії Philips спершу погано вмикався, а потім перестав взагалі вмикатися - з ладу вийшов блок живлення. Це могли сприсинити різні чинники, наприклад, тривалою та інтенсивною експлуатацією, перепадом напруги мережі тощо.
Після вищеописаного досить складного ремонту, з урахуванням того, що телевізор вже старий, рекомендовано експлуатувати його в щадному режимі. Проте немає гарантії того, що в роботі телевізора не виникнуть інші проблеми. Якщо таке станеться, звертатися за допомогою до фахівців, які добре відрекомендують себе та проведуть діагностику, правильно визначать першопричину несправності, а згодом результативно її усунуть.
Коментувати