«Розумний» 32-дюймовий Smart TV (ОС Tizen) телевізор Самсунг UE32N5300, зібраний у 2018 році (Угорщина), наділений LED підсвіткою, роздільною здатністю 1920×1080 пікселів та процесором зображення Hyper Real. Бездротові можливості моделі представлені вбудованим WI-Fi модулем. Крім того, телевізор має відмінний набір портів та роз'ємів, до яких входять 2 HDMI, USB, LAN, оптичний цифровий аудіовихід, композитний вхід (AV), компонентний вхід (Y/Pb/Pr), CI слот, антенний вхід, а також антенний вхід (супутниковий). До додаткових можливостей моделі можна віднести пошук каналів в автоматичному режимі, технологію Connect Share, телетекст (TTX), підтримку Ipv6, режим «Ігри», технологію Ultra Clean View та інші. У телевізорі використовуються два динаміки із загальною потужністю 10 Вт та технологія Dolby Digital Plus.
До нас звернувся власник цього телевізора, у якого дуже сильно розбито матрицю. Йому необхідно, щоб у першу чергу була виконана діагностика розбитого телевізора, після якої він ухвалить рішення про подальший ремонт (виконувати його чи ні). Від нього довідалися, що телевізор практично новий, він придбаний приблизно 2 роки тому та використовувався на спеціальній тумбі. З його слів проблема сталася випадково, телевізор з необережності зачепили та він упав на підлогу. Після падіння картинки на екрані не видно, однак з'явилася тріщина та інші дефекти. Замовник попросив зробити повну діагностику розбитого телевізора, оскільки під час падіння могли постраждати й інші його компоненти, а також виконати наступні тести якості картинки.
Коли телевізор увімкнули в сервісному центрі, стало зрозуміло, що при падінні екран телевізора постраждав досить сильно. На перших двох світлинах видно, що через весь екран від нижнього правого кута до верхньої рамки пройшла глибока тріщина з боків якої чорні смуги. Візуально екран телевізора розділений на дві частини. Права сторона світліша, на ній багато вертикальних та горизонтальних смуг, що ледве проглядаються. Ліва сторона складається з множинних горизонтальних смуг. Початковий огляд показав, що рамка телевізора під час падіння не постраждала. Виконано діагностику розбитого телевізора, за допомогою якої вдалося встановити, що материнська плата (Main Board), блок живлення, плата T-con, LED підсвітка, шлейфи та інші компоненти при падінні залишилися повністю в робочому стані. Виходячи з цього, потрібна лише заміна розбитої матриці.
Ми змогли замовити та купити для цього телевізора оригінальну нову 32-дюймову матрицю для заміни. Коли її отримали, телемайстри виконали демонтаж розбитої панелі, а на її місце встановили нову. Як і просив замовник, виконали тести якості зображення (див. світлину №3), на якій видно, що на екрані дано вказівки уважно дивитися на екран протягом наступних 5 секунд. На четвертій світлині видно, що зображення з'явилося, воно відмінної якості – яскраве, соковите, контрастне. П'ята світлина підтверджує завершення тестування зображення. На цей ремонт + нову матрицю видано гарантію.
У цьому випадку діагностика розбитого телевізора виконана безкоштовно. Замовник заплатив 3900 грн за нову матрицю, її встановлення та повну перевірку за тестами на якість картинки.
Телемайстри нашого сервісного центру з великим досвідом роботи з виконання подібних ремонтів, що належать до складних. Така несправність, коли в сучасному телевізорі розбитий тонкий екран є досить поширеною. По матриці ударяють різними предметами, перекошують при встановленні, неправильно транспортують телевізор або він падає, як у цьому конкретному випадку. Як результат, на екрані з'являються різного роду механічні дефекти, які неможливо відремонтувати або відреставрувати через його конструктивні особливості. Єдиний вихід - дорога його заміна.
Замовнику пощастило, що при падінні в телевізорі постраждала лише матриця, решта компонентів залишилася в робочому стані, що підтвердила виконана діагностика. В іншому випадку ремонт обійшовся б значно дорожче. Очевидно, використання телевізора на спеціальній тумбі виявилося не надійним, тому немає гарантії, що його знову не зіштовхнуть на підлогу. Щоб цього уникнути, рекомендовано встановити телевізор на стіні, тим більше, що він з досить невеликими габаритами та вагою лише 3.8 кг. Крім того, у цій моделі передбачено спеціальне кріплення VESA 100×100 мм. Також рекомендовано скористатися послугами спеціалістів-монтажників, які знають, як правильно це зробити.
Коментувати