Аудіо відео ресивер Денон AVR-X2200W формату 7.1 з вихідною потужністю на канал 185 Вт, частотним діапазоном 10 – 100000 Гц, сумісністю з Android, iPad, iPhone, iPod та опором при вихідній потужності 4-16 Ом. Модель зі співвідношенням сигнал/шум 100 дБ наділений інтерфейсами Ethernet (RJ45), HDMI, USB, RCA, мікрофонним, антенним та оптичним входами, а також RCA, виходом для навушників та клемним виходом. До бездротових можливостей AV-ресивера можна віднести AirPlay, Bluetooth, DLNA, Wi-Fi та ІЧ-порт.
З міста Хмельницький до нашого сервісного центру надійшов аудіо відео ресивер із проблемою - перейшов у черговий режим під час перегляду кінофільму (вимикається на захист). Разом із ресивером, який був у коробці, користувач надіслав пульт дистанційного керування. Телефоном він повідомив, що це перша несправність, тому раніше ремонт аудіо відео ресиверів ще не виконувався.
Зовнішній стан цього ресивера досить добрий, у нього акуратний, не подряпаний корпус (див. світлини №1 та 2). З правого боку є наклейка, яка не пошкоджена та добре читальна. Щоб виконати діагностику та дізнатися про причину несправності, а також згодом виконати ремонт аудіо відео ресиверів його повністю розібрали. Це дозволило дізнатися, що в цій моделі використовуються такі модулі, як плата MAIN 7020-07808-020-0S із мікросхемами ADV8003 KBCZ-8B, ADV7850 KBCZ-5, плата 7020-07807-000-0S. У ході діагностики точно встановлено, що проблема у платі ПНЧ (підсилювача низької частоти), для ремонту якої необхідно міняти багато різних деталей.
Нам вдалося відновити працездатність плати ПНЧ на компонентному рівні, для чого довелося перепаяти такі деталі, як резистори 0,47 Ом 1 Вт у кількості 4 штук, біполярні транзистори 2SD 2390 та 2SB 1560. Також виконана заміна вихідних транзисторів ПНЧ правого фронтального каналу. Процес ремонту аудіо відео ресиверів можна побачити на світлинах №3, 4 та 5. Це дозволило повністю розв'язувати проблему, оскільки тепер цей AV-ресивер більше не відключається, що підтверджує перша світлина. На цей ремонт, який виконувався із використанням спеціального обладнання, видано гарантію.
Ремонт плати ПНЧ з заміною багатьох деталей, включаючи резистори та транзистори, коштував замовнику 1700 грн.
Основною причиною виникнення вищеописаної несправності та досить складного ремонту став вихід з ладу в даному аудіо відео ресивері плати ПНЧ, на якій погоріло багато різних деталей, які довелося замінити. Це могло бути викликано кількома факторами, а саме, підключені до ресивера колонки включали на максимальну потужність, що призвело до перевантаження, а можливо, несправність виявилася через занадто тривалий перегляд фільмів.
Щоб уникнути подібної проблеми, надалі майстер рекомендував замовнику використовувати ресивер у щадному режимі, не перевантажувати, включати колонки не на повну потужність. Виконуючи ці правила, цей прилад зможе пропрацювати ще досить тривалий час.
Коментувати