Саундбар Соні HT-XT1 (Sony) формату 2.1 з потужністю колонок 170 Вт. Ця модель наділена Bluetooth інтерфейсом, у неї в наявності 3 роз'єми HDMI, цифровий оптичний та цифровий коаксіальний. Корпус саундбару класичного чорного кольору виконаний з металу, високоякісного пластику та скла. Пристрій з розмірами 720,1 х71, 9х309, 9 мм доповнено дисплеєм. У комплекті до пристрою передбачено ергономічний пульт дистанційного керування.
Цей несправний саундбар надійшов до нашого сервісного центру упакованим у не рідну коробку з міста Бориспіль Київської області. Заявлена замовником несправність - перестав вмикатися. Телефоном від нього дізналися, що проблема виявилася після того, як він без адаптера під'єднав саундбар до розетки 220 В. Коли зрозумів, що пристрій не вмикається, самостійно зняв нижню кришку та з необережності її впустив. Кришка впала на плату, яка розламалася на кілька частин. Тепер необхідно, щоб ремонт саундбарів Sony було здійснено фахівцями сервісного центру.
Після того, як пристрій розібрали, що необхідно для діагностики та подальшого ремонту саундбарів Sony, з'ясували, що в ньому використовується трансформатор 1-697-327-11 CPE CY-130A. Через необережне поводження з ладу повністю вийшов модуль живлення. На останній світлині видно, що плата БЖ розколота на три частини, відповідно пошкоджено монтаж (розломи обведені синіми колами). Це сталося через те, що на неї впустили нижню кришку, зняту із саундбара.
З такою несправністю ремонт саундбарів Sony полягав у складній реставрації та відновленні монтажу плати живлення (видно на світлині №4), для чого довелося використовувати спеціальне ремонтне обладнання. Також перепаяні деякі оригінальні радіодеталі, включаючи діоди, резистор та кілька конденсаторів. В результаті несправність вдалося усунути, саундбар увімкнувся, про що свідчить перша світлина.
Цей ремонт саундбарів Sony, що складався у складній реставрації та відновленні монтажу плати живлення, заміні несправних радіодеталей коштував клієнту 1500 грн.
Причиною того, що цей саундбар від популярного виробника Sony не вмикався, є те, що з ладу вийшов модуль живлення. Спочатку замовник припустився помилки, увімкнувши без адаптера пристрій на 110 В в мережу 220 В. Це стало причиною несправності блока живлення. Не маючи досвіду, замовник спробував самостійно вирішити проблему, але при цьому її тільки посилив. Знявши нижню кришку він ненароком упустив її на плату блоку живлення, внаслідок чого вона розкололася на три частини, пошкодився монтаж.
Оскільки ця модель розрахована на 110 В рекомендовано в мережу 220 В без адаптера пристрій не вмикати, інакше він знову вийде з ладу та буде потрібно ремонт саундбарів Sony. Потрібен адаптер 220-110 В, щонайменше 100 Вт. Поводитися з пристроєм після такого складного ремонту максимально дбайливо та акуратно. Намагатися не переносити його із місця на місце, а встановити стаціонарно! Якщо в роботі знову виникнуть проблеми, нічого самостійно не робити, пристрій не розбирати! Єдиним правильним рішенням буде негайне звернення за допомогою до фахівців сервісного центру, які точно знають, як правильно виконується ремонт саундбарів Sony.
Коментувати