Портативний мультимедійний LED проєктор ДжиМГО P2 з корпусом у вигляді циліндра виконаний із міцного алюмінієвого сплаву. Модель зі світловим потоком 250 ANSI Lumens, роздільною здатністю 1280p та ресурсом лампи 30 000 годин. У проєкторі використовується тип матриці DLP (DMD RGB-LED), основний процесор MStar 6A628VX, а також 8-ядерний відео процесор ARM Mali-450. Управління фокусуванням виконується за допомогою дистанційного пульта, а проєкційні діагоналі становлять 40"-180". Проєктор з підтримкою форматів Full HD 1080P, HEVC/H.265, а також функції 3D (активні 3D окуляри в комплект не входять). Потужність пристрою становить 45 Вт. До додаткових можливостей цього LED проєктора можна віднести: підтримку онлайн кінотеатрів, сервісів телебачення через мережу Інтернет, Skype, Viber, соціальні мережі, YouTube, браузер, ігри, можливість перегляду із зовнішніх сховищ USB та HDD, підтримку будь-яких форматів.
До нас у майстерню принесли несправний проєктор, який перестав вмикатися. Зі слів замовника, до цього прилад експлуатувався досить інтенсивно, він практично цілодобово працював на рекламі. Разом із проєктором він приніс блок живлення, підставку, сумку. Також від нього дізналися, що це перша несправність, тому він вперше звертається по допомогу до фахівців. Оскільки ми завжди виконуємо ремонт LED проєкторів, незалежно від виробника, року випуску чи складності проблеми, він прийнятий у роботу.
Попри інтенсивне використання, зовнішній стан проєктора досить хороший. На перших двох світлинах видно, що пристрій має акуратний корпус сірого кольору, на якому відсутні будь-які механічні пошкодження (подряпини, потертості). Після того, як прилад розібрали та провели діагностику, стало зрозуміло, що ремонт LED проєкторів неминучий, оскільки з ладу вийшли ланцюги живлення. Це спричинило те, що він перестав вмикатися.
З такою несправністю ремонт полягав у відновленні ланцюгів живлення, виконано пропаювання всієї плати (див. світлину №4), на ній також перепаяні деякі деталі, включаючи діоди, резистори, конденсатор. Для виконання такої складності ремонту LED проєкторів використовували інфрачервону паяльну станцію. На першій світлині видно, що завдяки правильним діям проєктор вмикається. При цьому на екрані проєкції червоне тло замість білого – це несправна матриця, можливо, від перегріву (видно на останній світлині). Замовника повідомлено про те, що з такою проблемою для ремонту LED проєкторів буде потрібна заміна матриці разом з оптичним блоком у зборі.
За відновлення ланцюгів живлення, пропаювання всієї плати з використанням інфрачервоної паяної станції та заміну на платі деталей замовник заплатив 900 грн.
Занадто інтенсивна експлуатація LED проєктора (майже цілодобово працював на рекламі) стала причиною того, що з ладу вийшли ланцюги живлення, знадобилося пропаювання всієї плати. Саме тому проєктор перестав вмикатися, і як результат знадобився досить складний ремонт з використанням спеціального ремонтного обладнання.
Щоб надалі не виникла подібна проблема, майстер рекомендував використовувати відремонтований проєктор у більш щадному режимі. Також замовнику повідомили про те, що якщо виникне потреба у заміні несправної матриці з оптичним блоком у зборі, через що на екрані проєкції замість білого червоне тло, він може звертатися до нас за допомогою.
Коментувати