Лінійно-інтерактивний безперебійник (UPS) Люксеон UPS-500LU з формою вихідної напруги - чиста синусоїда, призначений для стабілізації напруги мережі, він захистить техніку при різких стрибках, перепадах або повному відключенні електроживлення. У комплекті до пристрою передбачено вбудований блок живлення, за допомогою якого автоматично заряджається підключена батарея. Цей безперебійник із мікропроцесорним керуванням, частотою струму 50Гц +/- 1% та звуковим попередженням про розряд акумуляторної батареї при 10,5±0,5 В.
Замовнику потрібен ремонт безперебійників, оскільки в його роботі виникли проблеми, а саме він не працює (не включається). Він самостійно відкрив безперебійник, нічого горілого не виявив, а оскільки не знає, як у цьому випадку виконувати ремонт безперебійників, приніс його до нашого сервісного центру разом з автомобільним акумулятором Energizer Plus EP74L3 на 74 Ач.
Безперебійник надійшов у хорошому стані, однак у нього не прикручена кришка, усередині за час експлуатації зібралося багато пилу (добре видно на світлині №2). У даній моделі використовуються такі модулі, як плата 500UA-DC12U 09-11-12, транзистори KI A50N06 та інші. Перш ніж виконувати ремонт безперебійників проведено діагностику, яка показала, що проблема у платі, відповідно ремонт має бути спрямований на її відновлення.
З такою проблемою ремонт безперебійників полягав у пропайці монтажу плати, перепаюванні транзисторів 50N60 у кількості 3 штук та інших деталей, включаючи резистори та конденсатори. Після такого ремонту безперебійників він увімкнувся, що було перевірено безпосередньо у сервісному центрі (видно на світлині №4). На цей ремонт замовник отримав гарантію.
Для ремонту безперебійників знадобилося пропаювання монтажу плати та перепаювання багатьох деталей, що коштувало 480 грн.
Основною причиною, яка призвела до виникнення несправності та ремонту безперебійників, найімовірніше стало те, що пристрій постійно перевантажували. Як результат, з ладу вийшла плата.
Після результативного ремонту безперебійників замовнику дано ряд корисних порад та рекомендацій щодо подальшої його експлуатації. Зокрема, намагатися не допускати сильного розряду АКБ, оскільки максимально допустимий струм заряду 10 Ампер. Також не підключати споживачі понад 300 Вт потужності.
Коментувати