Трисмугова акустична система Мікролаб SOLO 7 своїми компактними розмірами здатна відтворювати не тільки MP3 файли чи аудіо-диски, але і аудіо-диски високої чіткості (HD CD). Це стереоколонки з провідним підключенням, частотним діапазоном 50 Гц - 20 кГц та магнітним екрануванням динаміків. Акустична система наділена мікрофоном з гучномовцем, у комплекті постачання передбачено ергономічний дистанційний пульт. Відмінними характеристиками моделі є унікальний шовковий ВЧ динамік, розроблений за сучасними технологіями Пітером Ларсеном, а також потужний підсилювач на дискретних елементах.
В акустичній системі, що надійшла до нас, немає звуку в обох колонках. За словами замовника звуку не чутно, незалежно від рівня регулювання, навіть на максимальному. На додаток, несправність проявилася раптово, під час прослуховування музики звук несподівано зник і більше не з'являється. З цієї причини потрібно ремонт стереоколонок. Також дізналися, що несправність виникла вперше, відповідно раніше ще не виконувався ремонт.
На перших двох світлинах видно, що зовні стереоколонки у відмінному стані. У них чистий, акуратний, без механічних пошкоджень корпус. Перш ніж виконувати ремонт стереоколонок, необхідно точно встановити причину, через яку виникла несправність. Для цього завжди виконується діагностика. Акустики розібрали та з'ясували, що в ній використовується плата 54-SOLO4-40-D2-01. За допомогою діагностики вдалося з'ясувати, що проблема пов'язана з виходом з ладу підсилювача ПНЧ (підсилювача низької частоти). Тому ремонт повинен буде спрямований на відновлення даного модуля.
Щоб усунути несправність майстер відновив працездатність модуля підсилювача ПНЧ. Для цього на ньому були перепаяли різні деталі, до яких входять резистори, діоди та кілька електролітичних конденсаторів різного номіналу (видно на останній світлині). Після такого ремонту стереоколонок, на який видано гарантію, з'явився звук гарної якості.
Цей ремонт з відновлення у стереоколонках модуля підсилювача УНЧ та перепаюванням багатьох деталей коштував 650 грн.
Причина того, що у цих стереоколонках повністю зник звук, очевидна - вихід з ладу модуля підсилювача низької частоти, на якому погоріли різні деталі, серед них електролітичні конденсатори. Така несправність могла бути спровокована різними факторами, зокрема постійним прослуховуванням акустики на максимальній гучності.
Після ремонту з позитивним результатом замовнику рекомендовано, при подальшій експлуатації стереоколонок, намагатися не вмикати їх на максимальну гучність (не перевантажувати). Якщо знову виникне несправність, нічого самостійно не робити, а негайно звернутися за допомогою до перевірених фахівців!
Коментувати