AV ресивер Ямаха RX-V477, зібраний в Малайзії, з частотним діапазоном 10-100000 Гц, є відмінним функціональним мережевим рішенням, що підтримує багатоканальний звук 5.1 з вихідною потужністю 115 Вт на канал. За мережеві можливості в АВ ресивері відповідає інтерфейс Fast Ethernet, а передача даних виконується за допомогою USB, DLNA, AirPlay та опціонально Bluetooth. Пристрій із підтримкою тривимірного зображення та цілого ряду сучасних систем багатоканального звуку, завдяки чому гарантується максимальне занурення. У цьому AV ресивері реалізована система оптимізація звуку YPAO для налаштування, уникаючи нерівного звучання. Підтримка системи автокалібрування (мікрофон), наявність широкого спектра портів та роз'ємів, включаючи 6 HDMI – це далеко не всі переваги моделі.
Замовнику, який звернувся до нашої сервісної майстерні, знадобився ремонт ресивера, оскільки з його слів спочатку звук хрипів при 5.1, потім перейшов на 2,0, а потім зовсім зник. Коли AV ресивер увімкнули безпосередньо у сервісному центрі - не було звуку у всіх каналах, тільки в режимі DIRECT звук був, але у двох каналах (лівому та правому), причому тільки з аналогових входів. Від замовника дізналися, що ресивер придбано у 2014 році та за час експлуатації він вийшов з ладу вперше.
На перших двох світлинах видно, що зовнішній стан АВ ресивера відмінний, він має акуратний корпус сріблястого кольору без будь-яких механічних пошкоджень. Після того як його розібрали, з'ясували, що в цій моделі використовується мікросхема D80YK113DPTP4. Насамперед майстер виконав поглиблену діагностику всіх складових пристрою, у результаті з'ясував, що з ладу вийшов модуль HDMI and DSP Board (процесор цифрової обробки сигналів). Саме з цієї причини знадобився ремонт ресивера, який ми знаємо, як правильно виконувати.
Для відновлення працездатності модулів, що вийшли з ладу, довелося замінити багато різних SMD компонентів, таких як, резистори, діоди, електролітичні конденсатори з різними маркуваннями (див. світлини №4 та 5). Також довелося замінити ІМС DAC PCM9211. Для виконання такої складності ремонту використали паяльну станцію. В результаті заявлена несправність повністю усунена - звук з'явився у всіх каналах, він чудової якості. На цей ремонт із позитивним результатом замовнику видано гарантію.
Цей ремонт з відновлення роботи модуля HDMI та DSP Board із заміною багатьох деталей, включаючи мікросхему цифро-аналогового перетворювача (ЦАП), коштував клієнту 2200 грн.
Те, що знадобився ремонт цього ресивера цілком очевидно, оскільки несправність виявилася досить серйозною. Звуку в AV ресивері не було у всіх каналах через те, що з ладу вийшов модуль HDMI and DSP Board, для відновлення якого знадобилося перепаювання багатьох SMD компонентів, включаючи інтегральну мікросхему.
Користувача цього АВ ресивера повідомлено про те, що попри всю складність ситуації, відновити його працездатність все ж таки вдалося, завдяки чому звучання відмінної якості у всіх каналах. Щоб уникнути подібних проблем надалі та знову не знадобився ремонт, майстер рекомендував використовувати ресивер не на повну потужність!
Коментувати