Немає стабілізації, завищено напругу в Gemix GDX-5000, ремонт стабілізатора напруги релейного типу.
Автоматичний стабілізатор напруги релейного типу Гемікс GDX-5000 з номінальною вихідною потужністю 3,5 кВт, частотою 50 Гц та діапазоном стабілізації 140-260 В. Цей однофазний побутовий стабілізатор для захисту від імпульсних та високочастотних перешкод, підвищеної напруги, а також стрибків напруги. У ньому використовується природне охолодження, є цифровий вольтметр. Прилад з 9 ступенями захисту (крок 12 В) та діапазоном робочих температур 0-40 °C.
У рідніому упакуванні до нашої майстерні з міста Городище Черкаської області доставлено стабілізатор напруги, який належить до релейного типу із заявленою несправністю - немає стабілізації, при збільшенні вхідної напруги вище 160 В відключається у захист, потім на індикаторі висвічується помилка Н. З цієї причини потрібний ремонт стабілізатора напруги релейного типу.
Цей стабілізатор у досить хорошому стані, у нього не пошкоджений корпус, хоча трохи забруднений (видно на останній світлині). Після його розбирання з'ясували, що у даній моделі використовуються реле HAT902CSDC12, при цьому під час діагностики визначили, що проблема виникла у роботі модуля стабілізації TD-20177A. Завдяки великому досвіду роботи, ми точно знаємо, як з такою несправністю виконувати ремонт стабілізатора напруги релейного типу.
Виконано ремонт модуля стабілізації, на ньому перепаяно багато різних деталей, у тому числі конденсаторів, діодів, резисторів (див. світлину №3). Після ремонту стабілізатора напруги релейного типу він повністю у робочому стані. На світлинах №4 та 5 добре видно, що при заниженій напрузі та завищеній напрузі на вході, на виході воно тримається стабільно 220 В межах норми. На цей ремонт видано гарантію.
Відновлення модуля стабілізації, для чого довелося перепаяти багато різних деталей, коштувало 600 грн.
Імовірно, причиною виникнення такої несправності в даному стабілізаторі напруги релейного типу могло стати постійне його перенавантаження, а як показує практика, це негативно позначається на роботі приладу. Нам невідомо, яка потужність підключалася, однак вона не повинна бути вищою за 3,5 кВт. В результаті з ладу вийшов модуль стабілізації, відповідно був потрібний його ремонт.
Після результативного ремонту цей релейний стабілізатор напруги відправлений у тій самій коробці замовнику, якому телефоном дані деякі поради щодо подальшої його експлуатації. В основному вони стосувалися того, щоб пристрій не перевантажувати, навантаження повинно бути не вище за заявлену норму 3,5 кВт! Якщо цих правил не дотримуватися, він знову вийде з ладу.
Коментувати