32-дюймовий РК телевізор Самсунг UE32D5520, що увійшов до лінійки 2011 року, з процесором зображення HyperReal Engine, боковою LED підсвіткою та цифровим тюнером. Телевізор з гарним набором роз'ємів, до яких входять 4 HDMI, 2 USB, компонентний, композитний, цифровий аудіо вихід, VGA, Scart, антенний вхід, DVI аудіо вхід, 2 аудіо, LAN, CI (PCMCIA) слот. У цій моделі використовується аудіосистема, що складається з двох динаміків по 10 Вт кожен, доповнена технологіями Dolby Digital Plus, Dolby Pulse та SRS TheaterSound HD, за рахунок чого досягається відмінна якість звуку. Додаткові характеристики включають наявність функції AllShare, AnyNet+, Телетекст, Годинник та таймер, а також Ігровий режим.
Телевізор, в якому використовується бічна LED підсвітка, надійшов з досить серйозною проблемою - на екрані немає підсвітки, зображення взагалі не видно, він відразу вимикається, пропрацювавши всього кілька секунд. Оскільки ми знаємо, як виконувати ремонт бічної підсвітки в телевізорах, він прийнятий у роботу. Від замовника дізналися, що незважаючи на досить тривалу експлуатацію телевізора (близько 9 років), це перша несправність, тому раніше у виконанні будь-якого ремонту потреби не було.
Початковий огляд цього телевізора показав, що в цілому його стан хороший (див. світлину №1), однак після того, як його розібрали, з'ясувалося, що з'явилося окислення по корпусу, за час експлуатації накопичилося багато бруду та пилу. У ході виконаної діагностики вдалося встановити, що з ладу вийшов ліхтар матриці, заміні підлягають усі стрінги підсвітки, тому з такими «симптомами» є всі підстави, щоб виконувати ремонт бічної підсвітки в телевізорах.
В цьому випадку виконано ремонт ліхтаря матриці, замінені права та ліва стрінги JVG4-320SMB-R2, що вийшли з ладу (добре видно на світлині №3). Після такого ремонту бокової підсвітки в телевізорах воно з'явилося (див. світлини №4 та 5), зображення на екрані є, воно відмінної якості, що підтверджує перша світлина. На цей ремонт та деталі, які замінили замовник отримав гарантію.
Ремонт ліхтаря матриці із заміною двох торцевих стрінгів її підсвітки обійшовся замовнику 1700 грн.
У цьому телевізорі не було бічної підсвітки, внаслідок чого на екрані взагалі не було зображення через те, що з ладу вийшов ліхтар матриці, заміні підлягали одночасно всі несправні стрінги підсвітки. Оскільки по корпусу телевізора відбулося окислення, імовірно, це пов'язано з тим, що він використовувався в приміщенні з підвищеною вологістю, можливо, щоб позбутися пилу його протирали занадто вологою ганчіркою.
Замовник сповіщений про те, що після правильно проведеного ремонту бічної підсвітки в телевізорі він повністю в робочому стані, тому при правильній подальшій експлуатації він зможе порадувати ще досить тривалою роботою. Замовнику рекомендовано не допускати, щоб у телевізорі накопичувався бруд та пил, що негативно впливає на його працездатність. Також звернути увагу на той факт, що по корпусу відбулися окислення та позитивно вирішити це питання.
Коментувати