ЛДЖІ 42LN540V – це РК телевізор середнього класу, зібраний у 2013 році та наділений хорошими технічними характеристиками, а також непоганими функціональними можливостями. У цій 42-дюймової моделі використана технологія Direct LED підсвітки. Телевізор з FullHD роздільною здатністю 1920x1080 пікселів, частотою Motion Clarity Index 100 Гц та кутами огляду 178°/178°, що гарантує високий комфорт, не залежно від точки перегляду. До особливостей моделі можна віднести наявність аудіосистеми, що складається з двох 10-ватних динаміків з технологією Virtual Surround Plus та шести режимів звучання, до яких входить Standard, Music, Cinema та інші. Цифровий приймач із підтримкою стандартів телемовлення DVB-T2, DVB-С та DVB-S2. У телевізорі є один роз'єм HDMI, USB, SCART, MHL, а також компонентний та композитний входи.
Наш сервісний центр протягом багатьох років спеціалізується на наданні такої послуги, як ремонт світлодіодних підсвіток телевізорів у Києві, тому ми ніколи не відмовляємо своїм клієнтам, беручись за найскладніші випадки. В цьому випадку замовник звернувся до нас за допомогою, тому що на екрані телевізора немає зображення, немає підсвітки, відповідно повністю темного кольору. Цьому телевізору близько 7 років та зі слів користувача весь цей час він експлуатується із налаштуваннями, що зроблені на заводі.
Перш ніж виконувати ремонт світлодіодних підсвіток телевізорів у Києві, необхідно точно визначити, чи є для цього підстави. Телевізор повністю розібрали та дізналися, що в ньому використовуються такі складники, як матриця LC420DUE(SF)(RJ), материнська плата (Main Board) NC4_L_TU245, тюнер EBL61240503, блок живлення E247691 з трансформатором 13S-LPM04 B. Безпосередньо сама підсвітка складається з 5 планок, на кожній з яких є 10 світлодіодів. Виконана діагностика показала, що з ладу вийшов ліхтар матриці. Телемайстер, який займається ремонтом світлодіодних підсвіток телевізорів у Києві протестував усі без винятку 50 світлодіодів та визначив, що на трьох планках перегоріло по одному світлодіоду. Крім того, потрібно пропаяти модуль живлення.
У ситуації, що склалася, ремонт світлодіодної підсвітки телевізорів у Києві, полягав у заміні згорілих світлодіодів у кількості 3 штук на трьох відповідних стрінгах (процес ремонту видно на світлинах №2, 3 та 4). Крім того, для зменшення струму світлодіодів підсвітки у блоці живлення перепаяли деякі радіодеталі, виконали пропай плати. Завдяки таким діям буде продовжено роботу інших наявних світлодіодів. На останній світлині видно, що після такого ремонту світлодіодних підсвіток телевізорів у Києві всі світлодіоди світяться, а значить досягнуто позитивного результату.
За реставрацію стрінги підсвітки, заміну 3 штук світлодіодів, пропай плати та обмеження струму замовник заплатив 1500 грн.
Несправність, через яку на екрані не було зображення, не було підсвітки, є досить поширеною. В цьому випадку вона проявилася після того, як на кількох планках перегоріло по одному світлодіоду (всього 3 штуки). Виникнення такої несправності у сучасних РК телевізорах може бути спричинене кількома факторами. Наприклад, тривалою інтенсивною експлуатацією телевізора, переглядом передач на максимальних рівнях яскравості, різкими перепадами напруги мережі та іншим. У будь-якому випадку без ремонту не обійтися, навіть якщо перегорить лише один світлодіод.
Коли після ремонту телевізор буде встановлений та увімкнений, дуже важливо перевірити всі налаштування зображення. У випадку, якщо вони на максимальному рівні, замовнику рекомендовано трохи їх зменшити, що ніяк не позначиться на якості зображення, яке залишатиметься яскравим, насиченим та контрастним. Крім того, використовувати телевізор після ремонту бажано в менш інтенсивному режимі, якщо його не дивляться, краще вимикати.
Коментувати