Синтезатор початкового рівня Ямаха PSR-E313 (Yamaha) наділений широкою різноманітністю функцій: як навчання, так і виконання музичних творів за допомогою п'яти октавної (61 клавіша) динамічної клавіатури. Пристрій оснащений 482-ма високоякісними тембрами (108 Panel Voices, 361 XGlite, 12 наборів ударних та звукових ефектів), а також 106 стилями автоматичного акомпанементу. Синтезатор містить музичну базу Music Database на 100 записів, що дозволить правильно підбирати необхідний інструмент до музичного стилю, який вибрано. Мало того, композиції та стилі можна зберігати у внутрішню пам'ять flash ROM інструменту, яка становить 373 КБ.
У синтезаторі, що надійшов у наш сервісний центр, виникли проблеми в роботі. Зі слів замовника – не працює одна клавіша, при цьому, якщо сильно її притиснути, вона починає спрацьовувати. При вмиканні синтезатора безпосередньо в майстерні стало зрозуміло, що погано працює клавіша 3-ї октави, вона не звучить при звичайному натисканні. Від замовника дізналися, що пристрій використовується в домашніх умовах, переважно для репетицій. За його припущенням, несправність почала виявлятися після проведеної вечірки, на якій було багато людей. При цьому, що могло викликати таку проблему, він не знає. Оскільки ми завжди виконуємо ремонт синтезаторів Yamaha, він прийнятий у роботу.
На перших двох світлинах видно, що зовні пристрій у відмінному стані, корпус, клавіатура та панель керування чисті та акуратні, без видимих механічних пошкоджень. Перше, що необхідно було зробити – правильно визначити причину, через яку виникла несправність. Синтезатор повністю розібрали та дізналися, що в цій моделі використовується основна плата E164671 Z 2M. У ході виконаної діагностики встановили, що ремонт синтезаторів Yamaha неминучий, оскільки з ладу вийшов модуль клавіатури. Усередині видно сліди вологи (згнили доріжки та окислені контактні майданчики на клавіатурі), що підтверджує остання світлина. Це сталося через залиття чимось рідким та липким (можливо солодким коктейлем) під час проведення вечірки. У процесі поглибленої діагностики також з'ясували, що у синтезаторі не працює автоматичний акомпанемент, тому цю проблему також необхідно вирішити.
З такою несправністю ремонт виявився непростим. Для відновлення модуля клавіатури, що вийшов з ладу, довелося перепаяти деякі несправні деталі, включаючи діод, конденсатор. Виконано відновлення монтажу клавіатури (згнили доріжки), зроблено відмивання майданчиків та гумок від липкої рідини, що потрапила. Також виконаний HARD RESET процесора (апаратне скидання), іншими словами, примусове перезавантаження. Після такого ремонту синтезаторів Yamaha, для виконання якого довелося використовувати спеціальне оснащення, дві несправності повністю усунуто. Тепер всі клавіші натискаються добре, працює автоматичний акомпанемент.
За ремонт модуля клавіатури, відновлення монтажу клавіатури, відмивання контактних майданчиків та гумок, а також HARD RESET процесора замовник заплатив 1100 грн.
Те, що цей синтезатор від відомої та популярної компанії Yamaha не коректно працював (погано спрацьовувала клавіша С 3-ї октави, не звучала при звичайному натисканні, не функціонував автоматичний акомпанемент), безпосередньо пов'язано з тим, що з ладу вийшов модуль клавіатури. Через потрапляння всередину солодкої та липкої рідини згнили доріжки та окислилися контактні майданчики на клавіатурі. Вочевидь, що синтезатор працювати коректно не міг.
Коли замовник прийшов забрати відремонтований синтезатор, йому повідомили, що під час діагностики було виявлено ще одну проблему, а саме, не працював авто акомпанемент, тому цю несправність також усунули. Щоб надалі уникнути подібної проблеми, а відповідно складного та дорогого ремонту, замовнику рекомендовано не допускати потрапляння всередину будь-якої рідини! Якщо цього не дотримуватись, відновити повторно монтаж клавіатури з доріжками, що згнили, навряд чи вдасться. А це означає, що буде потрібно заміна нової деталі, що негативно позначиться на кінцевій вартості відновлювальних робіт.
Коментувати