Телевізор ЛЖ 32LN540V, що увійшов до лінійки 2013 року, оснащений 32-дюймовим екраном з LED підсвіткою, роздільною здатністю 1920x1080 пікселів, частотою розгортки 100 Гц та широкими кутами огляду 178°. У телевізорі вбудовані ТВ-тюнери з підтримкою стандартів телемовлення DVB-T2, DVB-С та DVB-S2, є мережний інтерфейс Ethernet (RJ-45). Для передачі аудіо- та відеосигналів високої чіткості передбачено роз'єм HDMI, є також USB 2.0 порт з функцією відтворення відеофайлів із зовнішніх накопичувачів. Серед переваг телевізора можна виділити якісну аудіосистему із загальною вихідною потужністю 20 Вт, а також підтримкою технологій Virtual Surround Plus та Clear Voice II.
До нас надійшов телевізор із досить поширеною несправністю – немає підсвітки, оскільки екран повністю затемнений, зображення практично не видно. Якщо направити на екран яскравий промінь світла дуже погано, але все ж таки проглядаються силуети. Замовник попросив, щоб перш ніж виконувати ремонт, була проведена поглиблена діагностика підсвітки екрана телевізора, після чого він визначиться з його рентабельністю. Це пов'язано з тим, що цій моделі телевізора вже близько 7 років, тому, якщо ремонт виявиться складним та досить дорогим, можливо він прийме рішення про придбання нового телевізора. Також від нього дізналися, що пристрій завжди у ввімкненому стані, його вимикають тільки тоді, коли йдуть спати або йдуть з дому. Оскільки його сім'ю на всі 100% влаштовувала якість картинки, яка яскрава та соковита, він жодних додаткових налаштувань зображення не виконував.
Щоб переконатися, чи буде потрібний ремонт, наскільки він виявиться складним та як його правильно виконати, в першу чергу була зроблена діагностика підсвітки екрана телевізора. Для цього його повністю розібрали та дізналися, що в цій моделі використовуються такі модулі, як блок живлення PCB: EAX64905001(2.7), плата Main Board NC4_L_TU245, тюнер EBL61240503 TDSQ-G601D(B), матриця LC320DUE(SF) Безпосередньо LED підсвітка налічує 3 планки (стрінги), на кожній з яких розташовано по 7 світлодіодів. У ході діагностики з'ясували, що з ладу вийшов ліхтар матриці. Протестувавши всі світлодіоди зроблено висновок, що на одній із планок їх згоріло дві штуки. Про результати проведеної діагностики, процес подальшого ремонту та орієнтовну ціну повідомили клієнта. Ним ухвалено рішення, що такий ремонт буде рентабельним, тому дав згоду на його виконання.
Ремонт полягав у наступному: виконано реставрацію стрінгів підсвітки, перепаяно LED світлодіоди в кількості 2 штук, виконано обмеження струму та пропай плати. Процес ремонту добре видно на світлинах №2, 3 та 4. В результаті підсвітка з'явилася, яскраво світяться всі світлодіоди (див. світлину №5), вона рівномірна по всьому екрану, в чому можна переконатися, подивившись першу світлину. Цей результативний ремонт став можливим завдяки правильній діагностиці підсвітки екрана телевізора. Також телемайстер перевірив налаштування зображення та виставив їх найоптимальніший рівень. Замовнику видано гарантію.
За реставрацію стрінги підсвітки, заміну 2 LED, обмеження струму, пропай плати замовнику довелося заплатити 1400 грн. У цю суму діагностика не входить, оскільки виконана безплатно на підставі умов ремонту.
Така проблема, коли на екрані сучасного телевізора немає підсвітки, не видно зображення, відноситься до досить поширених. Саме тому телемайстрам нашого сервісного центру часто із нею доводиться стикатися. В цьому випадку це пов'язано з тим, що на планці одночасно згоріло два світлодіоди, тому знадобилася їхня заміна. Виникнення несправності може бути викликано різними причинами. Наприклад, тривалою та надто інтенсивною експлуатацією телевізора, постійним переглядом передач на високих рівнях налаштувань зображення, різкими перепадами напруги мережі, заводським браком. Саме всі ці фактори сприяють тому, що світлодіоди починають передчасно вигоряти.
Щоб надалі не знадобилася діагностика підсвітки телевізора та його подальший ремонт, майстер рекомендував замовнику при перегляді не змінювати налаштування зображення, зроблені в сервісному центрі, особливо яскравість! Це ніяк не позначиться на якості картинки, при цьому сприятиме тривалій роботі світлодіодів. Також бажано телевізор вимикати, якщо його ніхто не дивиться!
Коментувати