Активний студійний двосмуговий монітор КРК Rokit 5 RPG2, зібраний в Китаї, наділений частотним діапазоном 53 Гц-20 кГц. У даній моделі 1-дюймовий неодимовий твітер купольного типу з феромагнітною рідиною і вуфер 5-дюймовий середньо частотний динамік з армованого скловолокна, що дозволяє мінімізувати спотворення, викликані деформацією дифузора.
У цьому моніторі немає басів, середні і високі частоти є. З цієї причини потрібен ремонт студійних моніторів. Також замовник попросив, щоб був перевірений сам низькочастотний (НЧ) динамік, оскільки він підозрює, що проблема саме в ньому.
Під час первинного огляду з'ясували, що в моніторі зникає звук в НЧ динаміці УНЧ-біампінг. Зовнішній вигляд пристрою хороший, корпус акуратний без подряпин. Після того, як його розібрали стало зрозуміло, що в даній моделі використовується плата E315225, однак з ладу вийшов модуль УНЧ (підсилювача низької частоти), відповідно ремонт студійних моніторів повинен бути спрямований на його відновлення. Крім того, видно сліди попадання вологи (прогнилі пайки на платі УНЧ).
Нами відновлений модуль УНЧ, на ньому перепаяно багато деталей, в тому числі резистор 18 кОм, діод 1N 4148 та інші. Виконано заміну всіх поржавілих деталей, зроблена повна пропайка плати УНЧ. Як і просив замовник, перевірений низькочастотний динамік, він повністю в робочому стані. Для виконання такого ремонту студійних моніторів використовували паяльну станцію.
Разом з деталями, які довелося замінити, даний результативний ремонт коштував 700 грн.
Проблема в роботі цього популярного студійного двосмугового монітора сталася через те, що по необережності в середену потрапила рідина (зі слів замовника, вода), яка вивела з ладу багато компонентів, в тому числі плату УНЧ.
В даному випадку головна рекомендація, яка дана користувачеві - це не допускати попадання вологи всередину монітора, інакше він знову вийде з ладу!
Коментувати