Однофазний релейний стабілізатор напруги Елім-Україна СНАН-10000 наділений комплексом необхідних захистів від підвищеної, зниженої напруги, від її стрибків. Перевагою даної моделі є плавна, безступенева робота сервоприводу, висока точність підтримки напруги на виході. Цей пристрій сервоприводного типу може використовуватися в якості стабілізатора напруги для всього будинку, квартири.
Цей стабілізатор напруги, який відноситься до сервопривідного типу в наш сервісний центр прислали з м.Українка (Київська область) у зв'язку з тим, що він не видає напругу, однак світяться всі індикатори. При включенні його в майстерні, вибило автомат. З цієї причини ремонт сервоприводного стабілізатора напруги неминучий.
Перш ніж виконувати ремонт сервоприводного стабілізатора напруги, потрібна була діагностика, для чого пристрій повністю розібрали та дізналися, що в ньому використовується реле JQX-40F-1Z та плата управління DELIXI070405, на якій згоріли транзистори TIP42C, TIP41C, що керують двигуном (відмінно видно на світлині №3, наскільки сильним виявився прогар на платі), клинить редуктор, також ремонту підлягає сервопривід. Оскільки відновити працездатність двигуна CNDF 047F51C gear-box motor не надається можливим, потрібна його заміна.
Ми виконали заміну нового двигуна CNDF 047F51C разом з редуктором (див. світлину №4). Для подальшого ремонту сервоприводного стабілізатора напруги потрібне відновлення працездатності плати управління, для чого довелося перепаяти багато різних деталей, включаючи конденсатори, транзистори TIP41 та TIP42 по дві штуки кожного. На цей складний, але результативний ремонт видана гарантія.
Ремонт плати управління з перепаюванням багатьох деталей + заміна нового двигуна з редуктором коштували 1400 грн.
Цьому сервопривідному стабілізатору напруги знадобився ремонт через те, що з ладу вийшла плата управління, на якій згоріло багато різних деталей, в тому числі транзистори та конденсатори. Крім того, потрібна була заміна двигуна з редуктором. Очевидно, що з такими несправностями пристрій працювати не може.
Після проведеного ремонту, що повернуло пристрою друге «життя», замовнику надані роз'яснення та рекомендації щодо подальшої експлуатації стабілізатора напруги, який відноситься до сервопривідного типу. Акцент зроблений на тому, щоб намагатися його не перевантажувати!
Коментувати