Виконані ремонти Приймаємо в ремонт будь-яку техніку з усієї України
Теле Європа - Сервіс

Графік роботи

пн - пт з 10:00 до 18:00

субота з 10:00 до 16:00

Наша адреса

м. Київ, вул. Авіаконстр. Антонова, 12

КОНТАКТИ, Мапа

Не вмикаються, не світяться всі світлодіоди та індикатори напруги в стабілізаторі Phantom VS-722 E, ремонт стабілізатора напруги Фантом.

Закінчення ремонту: 15.07.2020
Замовлення №: 00455
✓ Пристрій, виробник, модель

Однофазний стабілізатор напруги симисторного типу Фантом VS-722 E (країна-виробник Україна) з безступеневим (плавним) регулюванням вихідної напруги. Ця модель з діапазоном стабілізації 135-240 В, номінальною потужністю 10 кВА, точністю вихідної напруги ±1%, напругою захисного відключення 270 В, максимальним вхідним струмом 40А, 8 ступенями автоматичного регулювання. Стабілізатор напруги забезпечений захистами від перенапруги, перегріву, струмового навантаження. Пристрій з максимальним відхиленням вихідної напруги від номінальної 0.5% та затримкою включення за замовчуванням 2 секунди.

✓ Заявлена несправність замовником

У стабілізаторі напруги, що надійшов у нашу сервісну майстерню, досить серйозна несправність - він не вмикається, не світяться всі світлодіоди та індикатори напруги. Від замовника дізналися, що коли сталася несправність, він самостійно його розібрав та побачив симистор, що вигорів. Він спробував самостійно вирішити проблему та замість згорілого впаяв інший симистор, при цьому нічого не вийшло. Тепер йому необхідно, щоби ремонт стабілізатора напруги Фантом виконали фахівці.

✓ Діагностика сервісним центром

На першій світлині видно, що цей стабілізатор напруги виглядає добре, у нього чистий корпус білого кольору, на якому не видно будь-яких механічних пошкоджень. Пристрій повністю розібрали та дізналися, що в ньому використовується реле TR90-12VDC-SC-C. Спроба виконання самостійного ремонту виявилася вкрай негативною, оскільки випаяні деталі, вигорів не симистор, як стверджував замовник, а IGBT транзистор. Замість згорілого транзистора користувач самостійно впаяв позаштатний транзистор, також видно сліди прогару на платі IGBT (див. світлину №4). Перш ніж виконувати ремонт стабілізатора напруги Фантом виконали діагностику, яка показала, що з ладу вийшли модуль силових ключів та модуль живлення, які підлягають відновленню.

✓ Ремонт сервісним центром

Це був складний, але результативний ремонт з відновлення працездатності модуля силових ключів та модуля живлення, для чого довелося перепаяти багато різних оригінальних радіодеталей, таких як, діоди, резистори, конденсатори. Відновлено монтаж (прогар) плати IGBT-транзисторів, замість позаштатної деталі впаяно новий IGBT-транзистор IRG4PC40UN. Процес ремонту стабілізатора напруги Фантом, для чого використовувалося спеціальне оснащення, можна побачити на світлинах №3 та 4. Робота приладу протестована ЛАТРом від 130 до 250 В безпосередньо в умовах сервісного центру. На останній світлині видно, що стабілізатор вмикається, всі світлодіоди та індикатори напруги світяться, на табло відображається вхідна та вихідна напруга.

✓ Загальна вартість ремонту

За ремонт модуля силових ключів та модуля живлення, відновлення монтажу плати IGBT-транзисторів, заміну багатьох деталей, у тому числі IGBT-транзистора, клієнт заплатив 2100 грн.

✓ Причини несправності

На те, що цей стабілізатор напруги не працював (не вмикався, не світилися всі світлодіоди та індикатори напруги) є свої причини. Це пов'язано з тим, що з ладу вийшли модуль силових ключів та модуль живлення. Мало того, коли виникла несправність, замовник замість того, щоб негайно звернутися за допомогою до фахівців, вирішив, що зможе самостійно вирішити проблему. При цьому випаяв деталі, а замість транзистора, що згорів, впаяв позаштатний з іншими параметрами, що тільки посилило проблему.

✓ Рекомендації сервісного центру

З урахуванням того, що цей стабілізатор напруги від популярного вітчизняного виробника Фантом вже виходив з ладу та виконувався його досить складний ремонт, майстер рекомендував поводитися з ним особливо акуратно, намагаючись його не перевантажувати! Якщо надалі з якоїсь причини він знову вийде з ладу, нічого більше самостійно не робити! Негайно звертатися до фахівців сервісного центру, які точно знають, як правильно виконувати ремонт, а також мають спеціальне діагностичне та ремонтне обладнання.

Коментувати

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.