Домашній кінотеатр Соні HCD-DZ570M формату 5.1 із сумарною потужністю 850 Вт, FM тюнером на 30 станцій та функцією Караоке. Потужність фронтальних колонок становить 142 Вт, центрального каналу 142 Вт, тилових колонок 142 Вт, сабвуфера 140 Вт. У пристрої використовується система об'ємного звучання Dolby Digital, Dolby Pro Logic, Dolby Pro Logic II, DTS, є мікрофон. Домашній кінотеатр з широким набором портів та роз'ємів, таких як компонентний, композитний, Dolby Digital 5.1, вихід на навушники, HDMI, USB вхід, коаксіальний, лінійний, оптичний, вхід під мікрофон. HTS з підтримкою аудіо форматів MP3/WMA, Audio CD, Super Audio CD, JPEG, а також відео форматів DVD/VCD, MPEG4 та DivX.
Цей домашній кінотеатр надійшов зі скаргою на те, що видає помилку «протект повер». З цієї причини потрібний ремонт домашнього кінотеатру у Києві. Безпосередньо у сервісному центрі пристрій взагалі не ввімкнувся. Від замовника дізналися, що цей домашній кінотеатр придбано у 2008 році та за 12 років роботи виходить з ладу не вперше, тому раніше він уже відкривався та виконувався ремонт, але з іншої причини. Також замовник розповів, що HTS досить інтенсивно експлуатується та, за його припущеннями, несправність могла виникнути через постійні перевантаження.
Попри таку тривалу експлуатацію домашній кінотеатр у нормальному стані, при цьому на корпусі з'явилися подряпини та потертості (видно на першій світлині). Його розібрали, що необхідно для проведення діагностики та подальшого ремонту домашнього кінотеатру, та з'ясували, що в цій моделі використовуються такі модулі, як блок живлення (PSU) 08DAV-POWER-MR-13-MP з трансформатором 1-445-320-11, плати PF-LP 1-875-162-14 SPEAKER PWB, 1-875-163-14. Поглиблена діагностика показала, що ремонт домашнього кінотеатру у Києві неминучий, оскільки з ладу вийшов модуль живлення.
Для відновлення працездатності модуля живлення довелося перепаяти багато різних оригінальних радіодеталей, а саме діодів, резисторів, конденсаторів. Також виконали заміну інтегральної мікросхеми (керованого стабілізатора) та мікросхеми 3010 KM (див. світлини №3 та 4). Зроблено низку профілактичних робіт, включаючи чищення від пилу. Після такого ремонту домашнього кінотеатру в Києві він увімкнувся, помилку «PROTECT» більше не видає (на останній світлині видно, що індикація світиться). Це був результативний ремонт із видачею гарантії.
Відновлення модуля живлення (перепаяли багато різних радіодеталей, включаючи мікросхеми), а також чищення від пилу коштували замовнику з міста Києва 1000 грн.
У цьому конкретному випадку цей вже трохи застарілий домашній кінотеатр не вмикався, оскільки проблема виникла в роботі модуля живлення, де довелося замінити багато радіодеталей. Як показує практика, помилка «PROTECT» з наступним автоматичним вимкненням пристрою може висвічуватись, коли спрацьовує система захисту від навантаження. Крім того, помилка може викликатися перегріванням пристрою через недостатню вентиляцію.
Після якісно наданої послуги замовнику рекомендовано експлуатувати пристрій у більш щадному режимі, бажано не перевантажувати та не перегрівати. Слідкувати, щоб вентиляційні отвори завжди були у відкритому стані. Крім того, бажано використовувати домашній кінотеатр із стабілізатором напруги. З періодичністю виконувати профілактичні роботи!
Коментувати