37-дюймовий LED телевізор ЕЛЖІ 37LE5500 (LG) зібраний у серпні 2010 року. Він наділений роздільною здатністю 1920×1080 пікселів, яскравістю 500 кд/м2, контрастністю 5000000:1, часом реакції матриці 2.4 мс та кутами огляду 178 градусів. У телевізора 2 тюнери - аналоговий (PAL, SECAM, NTSC) та цифровий (+/DVB-T, DVB-C), а також 4 роз'єми HDMI, що відкриває для користувача додаткові можливості. За якість звуку при перегляді відповідають два вбудовані динаміки загальною потужністю 20 Ватт та технологія об'ємного звучання Infinite Sound. Завдяки бездротовому з'єднанню користувач має можливість насолоджуватись улюбленими кінофільмами, фотографіями та відеороликами з домашнього архіву на великому екрані телевізора.
Цей телевізор, що вже трохи застарів, надійшов з досить складною несправністю, а саме, не вмикається, при цьому залишається світитися черговий режим. Маючи багаторічний досвід роботи, імовірно буде потрібно ремонт центральної плати телевізора LG, оскільки на це все вказує. Від замовника дізналися, що телевізор придбано у 2010 році та протягом усіх 11 років використання з ладу вийшов уперше, відповідно його ще не розкривали.
На першій світлині видно, що попри досить тривалу експлуатацію, цей телевізор у хорошому стані. На рамці в деяких місцях з'явилися незначні потертості, при цьому на екрані відсутні механічні дефекти. Щоб правильно встановити причину, через яку виникла несправність, телевізор повністю розібрали для проведення діагностичних робіт. Це дозволило дізнатися, що в цій моделі використовуються такі модулі як материнська плата EAX61762608(1), мікросхема Hynix H5TQ1G63BFR, процесор LGE3556C, тюнер EBL60740402, матриця LC370EUH(SC)(A1). У ході поглибленої діагностики вдалося встановити, що потрібен ремонт центральної плати телевізора LG, на якій погоріло багато радіодеталей, включаючи мікросхему SMD монтажу.
Для результативного ремонту центральної плати телевізора LG знадобилася заміна багатьох SMD компонентів, до яких входять діоди, резистори, електролітичні конденсатори з різними маркуваннями. Крім того, виконано заміну мікросхеми SMD монтажу. На світлині №3 видно, що на платі main board EAX61762608(1) несправну мікросхему зняли, на світлині №4 нанесли спеціальну паяльну пасту на контактні майданчики, а на світлині №5 нова мікросхема вже встановлена. Для виконання такої складності ремонту використовували паяльну станцію та термофен. Такі дії дозволили позитивно розв'язати проблему, оскільки тепер телевізор вмикається, що підтверджує перша світлина.
Цей складний ремонт центральної плати (main board), на якій перепаяли багато несправних радіодеталей, включаючи мікросхему SMD монтажу, обійшовся замовнику 1700 грн.
Те, що цей телевізор, що вже трохи застарів, від популярної компанії LG не вмикався, при цьому світилося чергування, безпосередньо пов'язане з тим, що з ладу вийшла плата Main Board EAX61762608(1), на якій погоріли різні радіодеталі, включаючи мікросхему. У цьому випадку несправність вдалося усунути, відновивши на компонентному рівні працездатність несправної плати, що позитивно позначилося на кінцевій вартості ремонту.
Коли замовник прийшов по відремонтований телевізор, йому повідомили, що проблема виявилася досить складною, оскільки з ладу вийшла центральна плата. При цьому завдяки великому досвіду співробітників та наявності спеціального ремонтного обладнання її роботу вдалося відновити. З його боку було ухвалено правильне рішення негайно звернутися за допомогою до фахівців, оскільки є впевненість у тому, що цей телевізор прослужить певний час. Оскільки захисту від перепадів напруги, яка використовується в цій моделі найшвидше не достатньо, рекомендовано продумати питання про те, щоб найближчим часом придбати спеціальний стабілізатор напруги.
Коментувати