Практична, зручна та проста в експлуатації мультиварка ДЕКС DMC-67, наділена електронним типом керування та потужністю 900 Вт. У неї в наявності каструля, об'ємом 5 літрів та 11 програм (режимів) приготування страв. Завдяки зрозумілому інтерфейсу з інформативним LCD екраном у поєднанні з гарним вибором програм, користувач має можливість готувати не тільки прості, але й складні страви. До переліку автоматичних програм входить: «Варка», «Приготування на пару», «Робота з фритюром», «Тушкування», «Випічка», «Сквашування йогурту», а також програмування власних режимів. Пристрій наділений функцією відкладеного старту, таймером, що робить його використання ще зручнішим.
Ця мультиварка надійшла до нашого сервісного центру з міста Умань із проблемою - не вмикається. Телефоном замовниця повідомила, що раніше зверталася до майстерні у своєму рідному місті, де виконувався ремонт несправної мультиварки (щось паяли), при цьому до кінця вирішити проблему не змогли. Також від неї дізналися, що мультиварка використовується практично щодня для приготування різних страв, тому їй дуже важливо, щоб ремонт був виконаний якнайшвидше. За її припущенням несправність виявилася після того, як у будинку, де вона проживає був різкий перепад напруги в мережі, світло на секунду вимкнулося, а потім одразу ввімкнулося. Разом із мультиваркою замовника надіслала мережевий шнур.
Мультиварка у досить хорошому стані, не дивлячись на щоденну експлуатацію. На першій та другій світлині видно, що вона має акуратний корпус, він не зажирений. Щоб виконати діагностику та подальший ремонт несправної мультиварки, її повністю розібрали та дізналися, що в цій моделі використовуються блок живлення ZJRD130424-02G, електромагнітне реле HJR-3FF-S-H TIANBO 12VDC, мікросхема E51227 OB2226SP. Діагностика показала, що з ладу вийшов блок живлення, який до нас намагалися відремонтувати (паяли), відповідно наше головне завдання – відновлення його працездатності.
З такою проблемою ремонт полягав у відновленні монтажу (згоріли доріжки) блоку живлення. Виконано заміну симисторів BT 131-13 та BT 134-600, перепаяні інші деталі, такі як, діод, резистор, конденсатор (див. світлину №5). Після такого ремонту несправної мультиварки заявлену проблему вдалося усунути. На перших двох світлинах видно, що пристрій увімкнувся, на екрані висвічується час. Відремонтована мультиварка відправлена замовниці до м. Умань.
За ремонт блоку живлення, відновлення монтажу, заміну двох симисторів та інших деталей замовниця сплатила 450 грн.
Ця мультиварка не вмикалася з цілком зрозумілих причин. Найшвидше через сильний стрибок напруги мережі з ладу вийшов модуль живлення, на якому згоріли деякі радіодеталі та доріжки, тому знадобилося відновлення монтажу. Це досить поширена проблема, коли нестабільна подача електрики, через що з ладу виходить, побутова, комп'ютерна та інша техніка. Цей випадок це добре підтверджує. Крім того, попередній ремонт мультиварки було виконано не на професійному рівні, в іншій майстерні щось намагалися паяти, але вирішити до кінця проблему не змогли.
Щоб ця мультиварка змогла прослужити ще тривалий час, поводитися з нею слід правильно та максимально акуратно. Слідкувати, щоб під час готування на дисковий нагрівач не потрапляла рідина, інакше він почне іржавіти та вийде з ладу. З періодичністю за мультиваркою доглядати. Якщо в будинку, де проживає замовниця, трапляються різкі перепади напруги, можливо, має сенс у придбанні стабілізатора напруги, який надійно захищатиме всю наявну техніку від виникнення несправностей.
Коментувати