7.1-канальний AV-ресивер Соні STR-DN850 для домашнього кінотеатру з підтримкою NFC та формату 4K Ultra HD. Пристрій, що зібраний в Малайзії, з аналого-цифровим перетворювачем (АЦП) 96 кГц/24-біт, вихідною потужністю на канал 150 Вт, коефіцієнтом нелінійних спотворень (КНІ) 0.9% та опором при вихідній потужності 6 Ом. Цей ресивер з можливістю підключення відео та аудіо обладнання через 5 входів та 1 вихід HDMI. Передавати музичні та відеофайли на ресивер можна за допомогою технологій NFC One-touch, Bluetooth та Wi-Fi. У пристрої використовується радіаторна система теплообміну, внаслідок чого доступ повітря максимальний, тому плата підсилювача витримує тиск звуку та не нагрівається.
Цей AV ресивер надійшов із заявленою несправністю - не включається, чергового режиму також немає. Замовник попросив виконати ремонт AV ресивера Соні, а також повідомив, що раніше за допомогою не звертався, оскільки пристрій вийшов з ладу вперше. Разом із ресивером, який упакований у рідну коробку, клієнт приніс пульт дистанційного керування та адаптер АС/АС 220/110.
За першими двома світлинами можна судити, що загальний стан AV ресивера досить хороший, у нього акуратний корпус, на якому немає механічних пошкоджень. Після його розбирання з'ясували, що у цій моделі використовується плата 1-889-537-11, трансформатор SKP6503-95B. Щоб точно знати, що стало причиною виникнення несправності, а також як надалі виконувати ремонт AV ресивера Соні знадобилася діагностика. У ході її виконання стало зрозуміло, що проблема виникла у роботі модуля живлення чергового режиму, на якому згоріло багато різних деталей.
Для ремонту AV ресивера Соні, а саме модуля живлення чергового режиму довелося перепаяти багато різних оригінальних деталей, таких як електролітичні конденсатори різного номіналу, діоди, резистори (див. світлини №3 та 4). Це дозволило повністю розв'язати проблему, тому що ресивер увімкнувся, про що свідчить остання світлина (індикатор світиться зеленим, на екрані інформація відображається). На цей ремонт із позитивним результатом видано гарантію.
За ремонт модуля живлення чергового режиму з заміною багатьох несправних радіокомпонентів замовник заплатив 1400 грн.
У цьому випадку причиною виходу з ладу AV ресивера від популярної компанії Соні (не включався, в чергуванні), стало те, що з ладу вийшов модуль живлення чергового режиму, на якому погоріло багато різних компонентів. Імовірно, це могло бути викликано тим, що користувач вставив у мережу 220 В без використання адаптера.
Після результативно проведеного ремонту замовнику рекомендовано в жодному разі AV ресивер безпосередньо в мережу 220 В більше не включати, інакше він згорить знову! Оскільки апарат 120-вольтовий, потрібен адаптер живлення 220-110 В 300 Вт. Виконуючи це правило, звернення до сервісного центру більше не знадобиться!
Коментувати