22" (55 см) телевізор Самсунг UE22H5000 AK з ЛІД підсвіткою, Full HD роздільною здатністю 1920х1080 пікселів, форматом екрану 16:9, яскравістю 150 кд/кв.м, частотою оновлення 100 Гц та кутом перегляду 178 градусів. Модель, що увійшла до лінійки 2014 року з підтримкою форматів JPEG, MP3, MPEG-4, WMA та двома ТВ-тюнерами - цифровим та аналоговим. CI-слот, mini-jack 3.5 мм, HDMI, AUX, USB. Телевізор має непоганий набір портів та роз'ємів, а саме, в наявності компонентний вхід, композитний вхід, SCART, CI-слот, mini-jack 3.5 мм, HDMI, AUX, USB. До інших позитивних якостей телевізора можна віднести можливість кріплення на стіну, автоматичне вирівнювання гучності, захист від дітей, стереозвук, таймер сну, телетекст.
Цей телевізор надійшов із заявленою несправністю - не вмикається, індикація при цьому є. З цієї причини замовнику необхідно, щоб був виконаний ремонт ЛЕД телевізорів Самсунг. Від нього дізналися, що телевізору приблизно 7 років, він був спеціально придбаний для використання в дитячій кімнаті, де встановлений на спеціальній тумбі. Експлуатується телевізор досить активно, однак за цей час з ладу вийшов вперше. Оскільки ми завжди виконуємо ремонт ЛЕД телевізорів Самсунг, незалежно від різних факторів, він прийнятий у роботу. Телевізор замовник приніс до сервісного центру разом із підставкою, оскільки не зміг самостійно її відкрутити.
При включенні телевізора в сервісному центрі горіла індикація, при цьому не стартувала підсвітка матриці. Телевізор надійшов у хорошому стані, на лівій бічній рамці з'явилися подряпини, також у подряпинах підставка, при цьому не критично (добре видно на першій світлині). Задня стінка телевізора виглядає набагато краще, вона чиста та акуратна, наклейка з інформацією про модель на місці, про що свідчить друга світлина. Для виконання діагностики та подальшого ремонту ЛЕД телевізорів Самсунг його повністю розібрали та дізналися, що в цій моделі використовуються такі компоненти, як материнська плата BN41-02105, тюнер BN40-00287A DNTQ4031L286A, шлейф E208903, блок живлення E231898. За допомогою поглибленої діагностики точно встановлено, що проблема одночасно виникла у двох модулях, а саме, блоці живлення та ланцюгах живлення підсвітки, відповідно ремонт буде спрямований на їх відновлення.
З такою несправністю, як ця, ремонт ЛЕД телевізорів Самсунг полягав у заміні несправних елементів на блоці живлення, а саме, замінений транзистор 9997GH, контролер підсвітки BD93941FP, які повністю вийшли з ладу (добре видно на останній світлині). Такі дії виявилися правильними, оскільки в результаті телевізор вмикається, підсвітка матриці стартує (див. світлину №1). На цей ремонт замовнику видано гарантію.
За відновлення блоку живлення, ланцюгів живлення підсвітки, заміну на блоці живлення SMD транзистора, контролера підсвітки, кількох пасивних деталей DIP та SMD монтажу клієнт заплатив 900 грн.
У цьому телевізорі несправність виявилася досить складною, для усунення якої довелося відновлювати блок живлення та ланцюги живлення підсвітки із заміною несправних деталей. Виникнення такої несправності може бути викликано різними чинниками. Можливо, це пов'язано з надто тривалою та інтенсивною експлуатацією, можливо, під час роботи телевізора стався перепад напруги мережі, який могли і не помітити, могло статися коротке замикання та інше. У будь-якому випадку телевізор вийшов з ладу, що вимагало зусиль, часу та фінансових вливань.
Попри той факт, що цьому телевізору близько 7 років (він зібраний у 2014 році) та він після досить складних відновлювальних робіт, за правильної подальшої, більш щадної експлуатації він зможе радувати своїх користувачів якісною роботою ще досить тривалий час. Щоб надалі для ремонту ЛЕД телевізорів Самсунг не було приводу, майстер рекомендував його вимикати, коли не виконується перегляд телепередач, іншими словами, не ганяти в холосту.
Коментувати