Комп'ютерний блок живлення форм-фактору АТХ - Кулер Майстер RS-460-PCAP (Cooler Master) китайської збірки, наділений одним 120 мм вентилятором та активною системою охолодження. Модель сумарною потужністю 460 Вт, вхідною напругою (діапазон) 180-264 В та пасивною функцією PFC (Power Factor Correction). Блок живлення з такими роз'ємами: для підключення до материнської плати ATX 20+4pin, підключення живлення процесора 1x4+4pin, 5 HDD (IDE), 4 SATA, роз'єм додаткового живлення для відеокарт 1x6pin. Габарити блоку живлення становлять 150х140х86 мм.
До сервісного центру надійшов комп'ютерний блок живлення із заявленою несправністю - не запускається материнська плата (не включає персональний комп'ютер). Як стверджує замовник, сама по собі материнська плата повністю в робочому стані. Через це потрібен ремонт блоку живлення Cooler Master. Також дізналися, що раніше жодних проблем не виникало, тож прилад ще не розкривався. Оскільки це робочий ПК, то замовник попросив, щоб ремонт виконали якнайшвидше.
На першій світлині видно, що блок живлення у хорошому стані, у нього досить акуратний корпус, є всі наклейки, вони не пошкоджені та читабельні. Блок живлення розібрали з'ясували, що у ньому використовуються імпульсний трансформатор ERL-35-2005, блок живлення E206420. При цьому під час виконаної діагностики точно встановлено, що проблема виникла в режимі Stand BY (режим очікування). Відповідно, ремонт блоку живлення Cooler Master повинен бути спрямований на його відновлення.
З вищеописаною несправністю виконали ремонт режиму Stand BY, для чого перепаяно радіодеталі, зокрема діоди, резистори та електролітичні конденсатори різного номіналу (видно на світлинах №4 та 5). Такі дії дозволили максимально ефективно вирішити проблему, оскільки після такого ремонту блоку живлення Cooler Master він повністю у робочому стані. На даний ремонт замовнику видано гарантію.
Виконаний ремонт режиму Stand BY з перепаюванням багатьох радіодеталей коштував клієнту 400 грн.
Коли в блоці живлення АТХ, і Cooler Master не виняток, виникають проблеми з режимом Stand BY, він починає відключати всі вихідні ланцюги. При цьому переведення в робочий режим здійснюється шляхом подачі аналогового сигналу (простіше кажучи, замикання сигнальних контактів) БЖ за допомогою кнопки включення. У цьому випадку прилад перестав працювати (не запускалася материнська плата персонального комп'ютера) через те, що з ладу вийшов режим Stand BY.
Оскільки ми змогли повністю відновити працездатність цього блоку живлення від компанії Cooler Master, то замовника повідомили про те, що при правильному подальшому його використанні, він працюватиме ще тривалий час. Рекомендовано не забувати про своєчасну профілактику, щоб усередині пристрою не збирався пил.
Коментувати