Стерео AV-ресивер Ямаха R-S202 (формат 2.0), зібраний у Малайзії, з частотним діапазоном відтворюваних частот 10 Гц – 100 кГц та вихідною потужністю на канал 165 Вт. Ресивер має два комплекти роз'ємів для швидкого підключення двох пар акустичних систем. Завдяки спеціальному селектору можна перемикатись з однієї пари АС на іншу, а також прослуховувати звучання одночасно двох парах колонок. Пристрій із підтримкою Bluetooth, що дає можливість бездротової трансляції потокової музики. У комплекті до ресивера передбачений простий у використанні пульт дистанційного керування.
До нас принесли AV-ресивер, у роботі якого виникли проблеми. Замовник розповів, що пристрій розрахований на 110 В, але він увімкнув його в мережу 220 В, після чого ресивер пішов на захист (не включається в робочий режим). Він попросив, щоб ми виконали ремонт стерео ресиверів, а також по можливості переробили його на 220 В. Разом з ресивером, який був упакований в оригінальну коробку, замовник приніс пульт дистанційного керування.
На першій світлині видно, що цей стерео ресивер у відмінному стані. Після його розбирання з'ясували, що в цій моделі застосовані такі модулі, як трансформатор BANDO YF699 B0, блок живлення ZU62540 YH758, реле 981-2A-48DS. Виконавши діагностику, під час якої протестовано всі модулі, з'ясували, що ремонт стерео ресиверів є максимально актуальним. Це пов'язано з тим, що прилад увімкнули в мережу 220 В без адаптера, в результаті з ладу вийшли мережеві ланцюги блоку живлення (згоріли деякі деталі), стався обрив первинної обмотки основного мережевого трансформатора.
Для відновлення мережевих ланцюгів блоку живлення довелося перепаяти радіодеталі, що згоріли, до яких входять діоди, резистори, електролітичні конденсатори (див. світлини №3 та 4). Також усунено обрив первинної обмотки основного мережевого трансформатора. Після ремонту стерео ресиверів несправність повністю ліквідована. На останній світлині видно, що він увімкнувся. На цей ремонт видали гарантію.
За ремонт мережевих ланцюгів БЖ з заміною радіодеталей, усунення обриву первинної обмотки трансформатора сплачено 800 грн.
Основною причиною виникнення цієї несправності стало неправильне використання ресивера, який розрахований на 110 В. При цьому користувач знехтував цим фактором та включив його до мережі 220 В. В результаті це негативно відобразилося на роботі блоку живлення, на якому погоріли деталі, також стався обрив первинної обмотки мережевого трансформатора. Очевидно, що з такими несправностями включатися до робочого режиму ресивер не міг.
Замовнику повідомили про те, що переробляти цей стерео ресивер на 220 В недоцільно, оскільки буде потрібна заміна обох мережевих трансформаторів. Найкращим рішенням у цій ситуації стане придбання знижувального адаптера 220-110 В, щонайменше 300 Вт. Без адаптера ресивер не включати, інакше він знову вийде з ладу та буде потрібно ремонт!
Коментувати