Не включається синтезатор Yamaha P-115, залили водою, ремонт синтезаторів ціна.
У синтезаторі (цифровому піаніно) Ямаха P-115B використовується 192 голосова поліфонія, а також 14 різних тембрів. У даній моделі встановлена Graded Hammer Standard (GHS) клавіатура, максимально чутлива до торкання, у якій 88 повнорозмірних клавіш. Попри широкий спектр функцій синтезатор має простий зрозумілий інтерфейс.
Клієнт звернувся в сервісний центр з проблемою - синтезатор не включається. Він попросив, щоб ремонт синтезаторів ціна на який буде відповідною, був виконаний в терміновому порядку. Від нього також дізналися, що по необережності пристрій сильно залили водою, яка потрапила всередину.
Синтезатор розібрали та з'ясували, що в ньому використовується плата Main Board E239218-K-3 з інтегральною мікросхемою EN29LV640AB-90TIP, яка вийшла з ладу. Крім того, несправна плата Audio. Через попадання води почався електроліз, багато різних деталей погнило. На світлинах № 3 і 4 добре видно сліди окисів. На платі живлення (світлина №3) окиси біля роз'єму під плоский шлейф, вони яскраво блакитного кольору. На материнській платі (світлина №4) - окиси біля мікросхеми пам'яті, яка розташована праворуч та біля конденсаторів, які по іншу сторону плати. Такі «симптоми» говорять про те, що чекає складний ремонт синтезаторів ціна на який буде високою.
Для виконання якісного ремонту синтезатора, ціна на який влаштувала клієнта, довелося використовувати спеціальне обладнання. Він полягав у відмиванні окисів плат, що вийшли з ладу (видно на світлині №5), також проведена пропайка ІМС флеш-пам'яті, повністю відновлено монтаж плат. Після ремонту синтезатор включився, але з'явилася інша несправність - немає звуку. Дану проблему також усунули.
Ціна цього складного ремонту, на який замовнику видана гарантія, склала 1600 грн.
В такій ситуації одразу зрозуміло, що причиною виникнення такої складної несправності стало не акуратне використання пристрою, а саме, потрапляння всередину синтезатора рідини. Це спричинило таку високу ціну на виконаний ремонт.
Майстер рекомендував надалі не допускати потрапляння вологи всередину! Якщо таке все ж таки трапиться і вода випадково потрапить всередину, ні в якому разі не можна вмикати синтезатор! Якщо при цьому згорить процесор, цілком ймовірно, що подальший ремонт може виявитися нерентабельним!
Коментувати