Однофазний побутовий стабілізатор напруги Елекс Ампер 12-1/40 v1.0 (країна виробник Україна) з мікропроцесорним керуванням, 12 ступенями перемикання обмоток трансформатора та діапазоном вхідної робочої напруги 120-295 Вольт. Пристрій з номінальною потужністю при вхідній напрузі 220 Вольт – 9 кВА, потужністю, що споживається на холостому ході – 20 Вт та вхідною частотою 50 Гц. Цей стабілізатор напруги з навісним кріпленням, має дисплей.
Замовник звернувся до нашого сервісного центру та попросив полагодити стабілізатор напруги, який не включається. За його припущенням, несправність сталася після сильного стрибка напруги мережі, при цьому всі електроприлади, які в цей час були підключені, не постраждали. Також від нього дізналися, що раніше для ремонту не було підстав, оскільки стабілізатор вийшов з ладу вперше.
Безпосередньо в сервісному центрі стабілізатор напруги теж не ввімкнувся (на першій світлині видно, що лампа, підключена до вихідних клем, не світиться). Тут можна побачити, що зовнішній вигляд пристрою дуже хороший, його корпус білого кольору чистий та акуратний, без подряпин, потертостей, вм'ятин та інших механічних пошкоджень. Після того, як його розібрали, з'ясували, що в цій моделі використовується автоматичний вимикач ETIMAT 6. А також те, що вся внутрішня сторона кришки в чорному нагарі (добре видно на світлині №3). Це могло бути викликано тим, що під час сильного стрибка напруги мережі згоріли різні деталі на платі управління: ланцюгах живлення, що підтверджено виконаною діагностикою. З цієї причини необхідно полагодити стабілізатор напруги.
Щоб полагодити плату управління, що вийшла з ладу, були перепаяно багато компонентів, до числа яких входять резистори, електролітичні конденсатори з різним маркуванням в кількості 3 штук та мікросхема. Після ремонту стабілізатора напруги він включився. На останній світлині видно, що лампа яскраво світиться, на екрані з'явилася індикація. На цей ремонт замовнику видано гарантію.
Полагодити плату управління з перепаюванням різних деталей, включаючи мікросхему, коштувало замовнику 1300 грн.
Те, що в цьому стабілізаторі напруги з ладу вийшов модуль управління, на якому погоріло багато різних компонентів, може бути пов'язано з сильним стрибком напруги мережі, про що на прийманні розповів безпосередньо сам замовник.
В цьому випадку цей стабілізатор напруги, хоча сам зламався, при цьому зміг виконати покладене на нього завдання, зберігши працездатність решти всіх інших електроприладів, які були підключеними під час різкого перепаду напруги. Надалі рекомендовано прилад не перевантажувати, навантаження не повинно перевищувати заявленої норми!
Коментувати