AV-ресивер формату 5,1 Маранц NR-1506 із потужністю на кожному каналі 85 Вт. Апарат наділений 6 входами HDMI, а також одним оптичним та одним коаксіальним. Частотний діапазон становить 20-20000 Гц (+1/-3 дБ), діапазон FM тюнера 87,5 - 108 МГц, а діапазон тюнера АM 522 - 1611 кГц. Ресивер підтримує 3D відео, роздільну здатність 4K Ultra HD (60 Гц, 4:4:4 Pure Color), а також Bluetooth та Wi-Fi, він оснащений технологією Spotify Connect, функцією інтернет-радіо, економічним режимом енергоспоживання, в якому цей параметр знижується на 40%.
Замовник, дізнавшись, що ми виконуємо ремонт ресиверів Маранц, звернувся по допомогу, оскільки він не включається. Разом із ресивером він приніс до сервісного центру «рідну» коробку та пульт дистанційного керування. Від нього дізналися, що це не перша несправність, тож до нас ремонт уже виконувався. Також він розповів, що пристрій використовується досить часто та на повній потужності, тому, за його припущенням, проблема могла виникнути через перевантаження.
На перших двох світлинах добре видно, що попри інтенсивне використання і те, що ремонт ресиверів Маранц вже виконувався, пристрій має гарний зовнішній вигляд. Після розбирання з'ясували, що в цій моделі використовуються такі модулі, як плата Main Board 7020-07828-020-1S, SPK BD_MM (REV_1) 7028-07829-105-0, мікросхема MN864788. Перш ніж займатися ремонтом, було виконано діагностику, за допомогою якої з'ясували, що з ладу вийшов блок живлення, який до нас уже ремонтували. Крім того, проблема у модулі ПНЧ (підсилювача низької частоти).
Щоб відновити працездатність цього ресивера виконали ремонт модуля живлення та модуля ПНЧ з заміною різних деталей, до яких входять біполярні транзистори 2SD 2390 та 2SB 1560, діоди, резистори, конденсатори (див. світлини № 3, 4 та 5). Після такого ремонту ресиверів Маранц він увімкнувся, про що свідчить перша світлина. Це був ремонт із видачею гарантії.
Виконаний ремонт блоку живлення та модуля ПНЧ з заміною багатьох деталей коштував клієнту 1200 грн.
Головна причина того, що цей AV ресивер від відомої та досить популярної компанії Маранц не включався, полягає в тому, що з ладу одночасно вийшли два основні модулі – блок живлення, який ремонтується вже не вперше та модуль ПНЧ. Крім того, цей прилад інтенсивно експлуатувався на повній потужності, що також негативно вплинуло на його працездатність.
Щоб уникнути подібної несправності надалі, замовнику рекомендовано намагатися ресивер більше не перевантажувати! Також найкращим рішенням стане використання пристрою в парі зі стабілізатором напруги, який гарантовано захистить його від перепадів напруги мережі, що позитивно позначиться на роботі блоку живлення, ремонт якого виконувався 2 рази.
Коментувати