Студійний монітор KРK Rokit 5 Gen 1, зібраний у Китаї, з номінальною потужністю 55 Вт RMS, діапазоном частот від 43 Гц до 40 кГц та максимальним рівнем звукового тиску (SPL) 104 дБ. Завдяки візуальному графічному еквалайзеру мінімізуються та виправляються проблеми у приміщенні. Користувач моментально отримує підтвердження своїх налаштувань еквалайзера, причому з інтегрованим РК-графіком, а також спектральний аналіз на своєму смартфоні на iOS або Android.
До сервісного центру надійшов студійний монітор, який не включається. Зі слів замовника з'ясували, що за його припущенням несправність виявилася після різкого перепаду напруги мережі, які в будинку, де він проживає, трапляються досить часто. Саме після цього акустичну систему увімкнути вже не змогли. Оскільки ми завжди виконуємо ремонт студійного монітора, незалежно від складності несправності, його прийнято в роботу.
Студійний монітор у досить хорошому стані, на світлинах №1 та 2 видно, що у нього акуратний корпус, без жодних механічних пошкоджень. Оскільки це перша несправність, пристрій ще не розкривався та його ремонт не виконувався. У ході проведеної діагностики з'ясували, що ремонт студійного монітора неминучий, оскільки з ладу вийшов блок живлення, на якому згоріли деякі деталі та потрібна їхня заміна.
Для відновлення працездатності блоку живлення було перепаяно багато компонентів, такі як, конденсатори електролітичні 2200 * 50 В у кількості 2 штук, кілька діодів, одна мікросхема (див. світлини №4 та 5). Після такого ремонту студійного монітора, на який видано гарантію, несправність повністю усунута, акустика включається.
Ремонт блоку живлення з перепаюванням конденсаторів, діодів та мікросхеми обійшовся замовнику 1100 грн.
Цей студійний монітор не включався через те, що з ладу вийшов блок живлення, на якому погоріло багато компонентів. Така несправність могла виникнути через різкий перепад напруги мережі, про що на прийманні розповів сам замовник. Подібна ситуація досить поширена, тому майстри сервісного центру стикаються з нею часто, точно знаючи, як виконувати ремонт.
Щоб надалі уникнути подібної проблеми та такого дорогого ремонту, вихід один - користувачеві необхідно якнайшвидше придбати спеціальний стабілізатор напруги, який при стрибках напруги мережі надійно захищатиме студійний монітор від поломок.
Коментувати