Однофазний побутовий стабілізатор напруги симісторного типу Елекс Ампер У 12-1/25 v2.0, 5.5 кВт з 12 ступенями стабілізації, номінальною вхідною напругою 145-275 В, точністю стабілізації 3,5% та частотою мережі живлення 45-65 Гц. У приладі є електронний Байпас, аналізатор мережі та стану стабілізатора, у ньому використовується мікроконтролерне керування. Час реакції зміни вхідної напруги становить 20 мс. До інших позитивних якостей моделі варто віднести захист від перегріву та можливість примусового охолодження.
У роботі пристрою виникли проблеми, а саме, він не стабілізує, постійно перебуває в режимі транзит. Тому потрібний ремонт стабілізаторів напруги Елекс Ампер. Від замовника дізналися, що стабілізатор використовується у приватному будинку для захисту наявної техніки. Жодних проблем у його роботі не виникало, поки до стабілізатора не підключили додаткову техніку, а саме, бойлер, тим самим очевидно перевантаживши його. Нічого самостійно не роблячи замовник відразу звернувся за допомогою.
Прилад надійшов у досить хорошому стані, при цьому на першій світлині видно, що на корпусі білого кольору чітко видно бруд, невеликі подряпини та потертості. Стабілізатор повністю розібрали та дізналися, що в ньому використовується реле NT90TNCS12CB. За допомогою поглибленої діагностики встановили, що ремонт стабілізаторів напруги Елекс Ампер є максимально актуальним, оскільки з ладу вийшов модуль живлення, на якому погоріло багато різних деталей, відповідно потрібна їхня заміна.
Для відновлення роботи модуля живлення довелося перепаяти багато несправних радіодеталей. Це кілька електролітичних конденсаторів, діоди, резистор, один транзистор. Після такого ремонту стабілізаторів напруги Елекс Ампер виявилася інша несправність - при зниженій напрузі він вимикається. Її також вдалося усунути, після чого відремонтований стабілізатор пройшов тестування лабораторним автотрансформатором (ЛАТРом) у межах від 140 до 250 В. За допомогою цього приладу спеціально занизили вхідну напругу до 139 В (див. світлину №4), при цьому на виході вона склала 220 В (видно на світлині №5), а це означає, що вихідна напруга стабілізується. На першій світлині можна побачити, що на екрані індикація відображається, відповідно, несправність повністю усунена. На цей ремонт видано гарантію.
За відновлення несправного модуля живлення, на якому було перепаяно багато деталей, замовник заплатив 1500 грн.
Така несправність у цьому стабілізаторі напруги Елекс Ампер (не стабілізував, постійно був режим транзит) виникла не просто так, оскільки на це є свої причини. А саме, з ладу вийшов модуль живлення, на якому погоріли різні деталі, у тому числі конденсатори та транзистор. Найшвидше це пов'язано з перевантаженням, оскільки зі слів замовника проблема виникла саме після того, як до стабілізатора додатково підключили бойлер.
Щоб надалі знову не знадобився ремонт майстер рекомендував уважно вивчити інструкцію та більше не перевантажувати стабілізатор напруги, інакше він знову вийде з ладу! Навантаження не повинно бути вище за заявлену виробником норму, а саме, 5 кВт!
Коментувати