Мікрофон для конференцій на «гусячій шиї» АКГ D542ST-S (AKG) з кардіоїдною характеристикою спрямованості, наділений оптимізованою для мовного сигналу частотною характеристикою, що забезпечує оптимальну розбірливість, гарне придушення шумів та зворотний зв'язок. Модель китайського складання з частотним діапазоном 150 Гц - 15 кГц, чутливістю 2,2 мВ/Па (-54 дБВ) та співвідношенням сигнал/шум: 73 дБ (А). Мікрофон із металевим корпусом, оснащений роз'ємом XLR для швидкого підключення та 2-х метровим кабелем з незадіяними кінцями, завдяки чому підходить для фіксованого монтажу. Мікрофон кріпиться на настільній стійці з вимикачем та витим кабелем з роз'ємом XLR.
Цей несправний мікрофон замовник надіслав до нашого сервісного центру з міста Жашків (Черкаська область). Причина – не спрацьовує вимикач, вирваний кабель. Телефоном від нього дізналися, що ця оргтехніка інтенсивно використовувалася у навчальній аудиторії для проведення лекцій. У своєму рідному місті він намагався виконати ремонт оргтехніки AKG, однак успіху це не дало. У двох майстернях, куди він звертався, у ремонті відмовили, посилаючись на те, що він буде нерентабельним. Знайшовши в інтернеті координати нашої майстерні, замовник вирішив звернутися за допомогою до нас. Також від нього дізналися, що це не перша несправність, раніше мікрофон вже розкривали та ремонтували, але з часом він знову вийшов з ладу. Ми ніколи не відмовляємо своїм клієнтам у ремонті оргтехніки AKG, яким би складним він не виявився, тож взялися за її відновлення.
На світлинах №1 та 4 видно, що зовнішній стан пристрою задовільний, він не акуратний та сильно запилений, відчувається, що він інтенсивно експлуатувався. Як виявилося, в мікрофоні не працює перемикач. Після того, як його розібрали, з'ясували, що всередині сліди вологи (іржа, окислені контакти), вирвано кабель (див. світлину №4). У ході виконаної діагностики вдалося встановити, що з ладу вийшов модуль управління, тому для ремонту оргтехніки AKG є всі підстави.
З такою несправністю виконано відновлення працездатності модуля управління, що вийшов із ладу. Також перепаяли перемикач (видно на третій світлині), відновили кріплення кабелю в основі мікрофона (див. світлину №5). Це був ремонт оргтехніки AKG з позитивним результатом, оскільки перемикач працює добре. Відремонтований мікрофон упакований та відправлений замовнику до міста Жашків.
Ремонт модуля управління, перепаювання перемикача, відновлення кріплення кабелю в основі мікрофона обійшлися замовнику в 300 грн.
Інтенсивна та досить неакуратна експлуатація цього мікрофона стала основною причиною виникнення вищеописаної несправності. По-перше, ймовірно, цю оргтехніку залили якоюсь рідиною, оскільки всередині була іржа та окислені контакти. По-друге, біля основи мікрофона був вирваний кабель, за який очевидно із зусиллям тягли.
Телефоном замовнику повідомили, що цього разу ремонт виявився результативним, однак враховуючи те, що він уже другий за рахунком, а також те, що використовується максимально інтенсивно, рекомендовано поводитися з ним вкрай дбайливо! Не допускати попадання на оргтехніку жодної рідини! Не тягнути із зусиллям за кабель!
Коментувати