Активний 2-смуговий студійний монітор ближнього поля КРК V6 Series 2 китайського збирання з потужністю 155 Вт та частотним діапазоном 40 Hz-24 kHz. Акустичним оформленням пристрою є схема із фазоінвертором, який винесений на фронтальну панель. Цей студійний монітор наділений двома 7-позиційними перемикачами для підстроювання рівнів НЧ та ВЧ, у нього знімні металеві грати для захисту динаміків. До особливостей моделі можна віднести наявність спеціально розробленого кевларового твітера розміром 1 дюйм та спеціально розробленого вуфера з тканинного кевлару розміром 6,5 дюйма.
Ми завжди виконуємо ремонт активних студійних моніторів, незалежно від виробника, року випуску або складності несправності. Монітор, що поступив у нашу майстерню з не працюючим верхнім ВЧ динаміком (пищалкою). На прийманні замовник розповів, що це не перша несправність, кілька років тому акустика вже розкривалася та виконувався її ремонт. Також від нього дізналися, що пристрій використовується досить часто.
Загальний стан студійного монітора непоганий, при цьому на передній панелі та особливо бічних багато подряпин, потертостей та наліпок (добре видно на перших двох світлинах). Після того, як його розібрали та провели діагностику стало зрозуміло, що проблема досить серйозна, оскільки з ладу вийшла плата (див. світлину №3), а також несправний ВЧ динамік (див. світлину №4). Виходячи з цього ремонт студійних активних моніторів повинен бути спрямований на відновлення цих модулів.
З такою несправністю, як ця, виконано відновлення працездатності плати, що вийшла із ладу. Для цього довелося перепаяти деякі радіодеталі, включаючи діод, резистор та конденсатор. Також виконано реставрацію ВЧ динаміка (світлина №5). Завдяки правильно виконаній діагностиці та подальшому ремонту студійних активних моніторів заявлена клієнтом несправність повністю усунена, ВЧ динамік працює добре. На цей ремонт із позитивним результатом замовнику видано гарантію.
Ремонт несправної плати з заміною компонентів, реставрація ВЧ динаміка обійшлися замовнику 1200 грн.
Те, що цей студійний активний монітор від відомої та популярної компанії погано працював цілком зрозуміло. По-перше, проблема виникла в роботі плати, на якій знадобилася заміна різних радіодеталей. По-друге, реставрації підлягав верхній ВЧ динамік (пищалка). Все це разом негативно вплинуло на роботу пристрою.
Відреставрований ВЧ динамік потребує акуратного та дбайливого відношення. Про це замовнику повідомили, коли він прийшов забирати активний монітор після ремонту. Також рекомендовано не використовувати акустику на повну потужність (не перевантажувати)! Не натискати пальцем або будь-якими іншими предметами на частину пищалки, що рухається!
Коментувати